Data dodania: 02.02.2017

Podopieczna hospicjum dla dzieci z wizytą u pary prezydenckiej

Para prezydencka spotkała się 1 lutego z podopieczną krakowskiego hospicjum dla dzieci. Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda przyjęli Natalkę i jej rodzinę w Pałacu Prezydenckim. 1 lutego prezydentowa odwiedziła w Warszawie pacjentów dziecięcej onkologii.

Prezydent wraz z małżonką podczas spotkania z dziewczynką i jej bliskimi opowiadali - jak przekazała kancelaria - m.in. o swoich codziennych obowiązkach i oficjalnych spotkaniach. Nie było to pierwsze spotkanie Natalii z małżonką prezydenta. Agata Kornhauser-Duda w grudniu ub. r. odwiedziła ją w ramach mikołajkowej akcji Fundacji Hospicjum "Alma Spei" w Krakowie doręczając prezent, o którym marzyła dziewczynka.

31 stycznia małżonka prezydenta odwiedziła małych pacjentów z pięciu oddziałów w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, gdzie na Oddziale Onkologii i Hematologii odbywały się organizowane przez Fundację Spełnionych Marzeń warsztaty bajkoterapii. W ich ramach Agata Kornhauser-Duda czytała i recytowała dzieciom wiersze Jana Brzechwy, przeczytała też fragmenty książki o Kubusiu Puchatku.

Bajkoterapia prowadzona przez Fundację, to wspólne czytanie bajek na dziecięcych oddziałach onkologicznych. W projekt zaangażowani są znani aktorzy, muzycy, sportowcy i dziennikarze. (PAP)

ktl/ wkt/

fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

Data publikacji: 02.02.2016 r.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON