Data dodania: 06.03.2017

Melanie, niepełnosprawna prezenterka pogody

Dotknięta zespołem Downa Francuzka Melanie Segard przez niespełna tydziń prowadziła kampanię w serwisach społecznościowych. Chciała zrealizować swe marzenie i zostać prezenterką pogody. Akcja kończy się sukcesem: Melanie zaprezentuje pogodę 27 marca na kanale France2.

Mobilizacja w internecie przynosi korzyści. Melanie Segard 21-letnia kobieta, cierpiąca na zespół Downa, spełni swe marzenie: zaprezentuje prognozę pogody na kanałach France 2 i BFM TV.

- Jestem bardzo szczęśliwa i poruszona, że będę mogła mówić do ludzi przed telewizorami - mówiła Melanie podczas audycji radiowej w Europe1. - Cieszę się, że będę razem z ludźmi i przekażę im, czy jest pogoda, czy pada deszcz - dodała przyszła prezenterka.

O swoim marzeniu poinformowała w serwisach społecznościowych. "Witam wszystkich, nazywam się Melanie, a moim marzeniem jest bycie prezenterką pogody" - oznajmiła dziewczyna rozpoczynając kampanię. Ten post dziewczyny z zespołem Downa szybko zyskał 100 tys. "polubień" na Facebooku. Stacje telewizyjne France 2 i BFMTV natychmiast odpowiedziały na jej apel, a dziewczyna ma pojawić się na ekranie już 27 marca.

- Melanie jest naszą ambasadorką - wyjaśnia Luc Gateau, prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie i ich Rodzin (UNAPEI), pomysłodawca kampanii "Melanie może to zrobić". - Musimy udowodnić, że każda osoba niepełnosprawna może zrealizować swoje marzenie. Społeczeństwo tego potrzebuje - powiedział.

Osoby z niepełnosprawnością intelektoalną coraz mocniej akcentują swoją obecność w różnych dziedzinach życia. Niedawno głośno było o Jamie Brewer, modelce z zespołem Downa, która prezentowała stroje podczas nowojorskiego Tygodnia Mody. (PAP Life)

dki/ jbr/

Data publikacji: 06.03.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.