Data dodania: 22.03.2017

Do 31 marca zgłoszenia do konkursu "Lider Dostępności"

Do 31 marca 2017 roku przyjmowane są zgłoszenia do konkursu architektoniczno-urbanistycznego "Lider Dostępności", promującego rozwiązania, które dostosowują budynki oraz przestrzeń publiczną do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Drugą edycję konkursu, organizowanego przez Fundację Integracja oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich, objął honorowym patronatem prezydent Andrzej Duda.

Jak poinformowała kancelaria prezydenta, celem konkursu jest "promowanie projektowania uniwersalnego oraz najlepszych rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych w zakresie dostosowania budynków i przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnością".

Nagrody przyznawane są w ośmiu kategoriach; m.in. obiekt usługowy, obiekt mieszkalny, sieć placówek. Wyróżnienie mogą otrzymać także samorządy, które konsekwentnie prowadzą politykę na rzecz dostępności dla osób z niepełnosprawnością oraz architekci, których projekty uwzględniają potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

W pierwszej edycji konkursu wyróżnienia otrzymali m.in. Sukiennice w Krakowie, Szpilkostrada we Wrocławiu, Poczta Polska, biuro projektowe Ingarden & Ewý Architekci, Miasto Gdynia.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do końca kwietnia. Nagrody zostaną wręczone podczas Gali w Pałacu Prezydenckim. (PAP)

pż/ malk/

Data publikacji: 22.03.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.