Data dodania: 15.05.2017

Rekolekcje dla młodzieży niesłyszącej

W związku z tym, że Światowe Dni Młodzieży Głuchej były przez młodych niesłyszących rewelacyjnie przeżyte i chcą następnych takich spotkań, a było z całej Polski ok. 100 osób, chcemy zorganizować kolejne podobne tego typu spotkanie w Archidiecezji Wrocławskiej.

Jako duszpasterstwo młodzieży niesłyszącej rezygnujemy z wyjazdu do Panamy, chcąc częściej spotykać się w Polsce, organizując spotkania niższych kosztach niz wyjazd doPanamy (szacunkowo ponad 12 tys zł/os).

W związku z tym serdecznie zapraszamy młodzież niesłyszącą i słabosłyszącą w wieku od 17 do 35 lat na rekolekcje wakacyjne do Henrykowa (ok. 50 km od Wrocławia) w terminie od 31 lipca do 5 sierpnia. Rekolekcje będą połączone z warsztatami teatralnymi, plastycznymi oraz fotograficznymi.

Co?
Rekolekcje - czyli czas na spotkanie z Panem Bogiem w Piśmie Świętym, sakramentach (Mszy św., spowiedzi), drugim człowieku i przyrodzie. To podstawowy cel. Cel dodatkowy to warsztaty teatralne, plastyczne i fotograficzne, które będą odbywać się popołudniu

Gdzie?
Henryków - będziemy mieszkać w starym pocysterskim klasztorze, w którym aktualnie mieści się Katolickie Liceum Ogólnokształcące.
Ważne, aby każdy przywiózł ze sobą własny śpiwór.

Kiedy?
Rozpoczynamy w niedzielę 31 lipca wieczorem, godz. 20 (możliwość zakwaterowania od godz. 16). Zakończenie przewidziane jest na sobotni poranek, tak abyśmy wieczorem mogli wrócić do swoich domów (wyjazd po godz. 10.00).

Za ile?
Koszt to 250 zł. W cenie jest ubezpieczenie, noclegi, wyżywienie (śniadanie + obiad + kolacja), udział w warsztatach.

Dojazd?
Dojazd do Henrykowa we własnym zakresie.

Zapisy?
Uczestnicy w wieku od 17 do 35 lat mogą się zapisać do końca czerwca 2017 u ks. Tomasza Filinowicza. Można przesłać zgłoszenie mailowo: kontakt@fonis.pl lub sms: 690 502 670.
Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązuje zasada "kto pierwszy ten lepszy".
Prosimy aby przy zapisach wpłacić zaliczkę 100 zł. (w przypadku rezygnacji zaliczka nie zostanie oddana, chyba że osoba rezygnująca znajdzie na swoje miejsce zastępstwo).

Szczęść Boże
Ks. Damian Migacz - duszpasterstwo niesłyszacych w Tarnowie
Ks. Tomasz Filinowicz - duszpasterstwo niesłyszących we Wrocławiu

Data publikacji: 15.05.2017 r.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON