Data dodania: 13.05.2017

Papież w Fatimie do chorych: jesteście cennym skarbem Kościoła

Nie wstydźcie się tego, że jesteście cennym skarbem Kościoła - powiedział w sobotę, 13 maja papież Franciszek zwracając się do chorych na zakończenie mszy w Fatimie. Papież pobłogosławił następnie grupę chorych i niepełnosprawnych.

- Jezus wie, co to znaczy ból, rozumie nas, pociesza i daje nam siłę - podkreślił papież pozdrawiając chorych. Przywołał też obraz świętego Piotra, zakutego w kajdany, "podczas gdy cały Kościół modlił się za niego".

- A Pan pocieszył Piotra. Oto tajemnica Kościoła: Kościół prosi Pana, aby pocieszył strapionych, takich jak wy i On was pociesza w głębi serca, pociesza was darem męstwa - dodał papież. Zaapelował do chorych, by przeżywali swoje życie jako dar.

Zachęcał: - Nie uważajcie siebie jedynie za adresatów solidarności charytatywnej, ale czujcie się w pełni uczestnikami życia i misji Kościoła.

- Wasza obecność milcząca, ale bardziej wymowna od wielu słów, wasza modlitwa i codzienne ofiarowanie waszych cierpień w jedności z cierpieniami Jezusa ukrzyżowanego dla zbawienia świata, cierpliwa, a nawet radosna akceptacja waszego stanu są bogactwem duchowym, majątkiem dla każdej wspólnoty chrześcijańskiej - wskazał Franciszek.

Zapewnił wszystkich, że mogą liczyć na modlitwę Kościoła.(PAP)

sw/ lm/ par/

Data publikacji: 13.05.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.