Data dodania: 30.05.2017

Włącz radio, licytuj i pomagaj

Z okazji Dnia Dziecka na antenie Radiowej Dwójki w ramach akcji "Kultura pomaga" odbędzie się licytacja dzieł artystów, dochód z których wesprze budowę ośrodka dla osób z autyzmem.

- Cel tak działa na wyobraźnię, że każdy chciał dołączyć - mówi PAP Life Paweł Siwek, dziennikarz Polskiego Radia Programu Drugiego, który poprowadzi 1 czerwca licytację. Radiowa Dwójka od lat pomaga potrzebującym. - Los ludzi potrzebujących pomocy jest nam bardzo bliski. Na co dzień opowiadając o wydarzeniach kulturalnych, buduje to nas jako ludzi. Raz do roku chcemy udowodnić, że kultura pomaga też materialnie - mówi.

Podczas radiowej aukcji charytatywnej wylicytować będzie można wiele dzieł. Wśród nich m.in. obraz „Plac Zamkowy" Edwarda Dwurnika; „Temat mongolski", czyli impresję profesora Andrzeja Strumiłły; wyklejankę Wisławy Szymborskiej z 1975 roku, którą poetka wysłała do bliskich wraz z życzeniami świątecznymi i noworocznymi; obraz Dariusza Twardocha z cyklu prezentującego życie Ludzieńków – kruchych marionetek w świecie marzeń i wspomnień; unikatowe wydawnictwo maestro Krzysztofa Pendereckiego – jeden ze 199 egzemplarzy „Missa Brevis. Szkice. Rękopis. Nagranie"; egzemplarz powieści Cervantesa o przemyślnym szlachcicu z Manczy z 96 ilustracjami Józefa Wilkonia wraz z imienną dedykacją dla zwycięzcy licytacji. Do zdobycia będzie też kolacja w restauracji Piotra Adamczyka.

- Jesteśmy pod wrażeniem tego, co zostało ofiarowane na naszą licytację, a także wdzięczni artystom-przyjaciołom za ich zaangażowanie, którzy bez problemu przekazali te rzeczy na aukcję - przekonuje PAP Life Siwek.

Całkowity dochód z czwartkowej licytacji zostanie przeznaczony na budowę nowoczesnego Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem.

W zeszłym roku w ramach podobnej licytacji udało się zebrać 61 tys. złotych, a nawet więcej. - Nasi słuchacze wpłacali pieniądze jeszcze po zakończeniu licytacji i dzięki nim zebraliśmy w sumie 70 tys. na budowę Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach - podaje Siwek. (PAP Life)

pau/ jbr/

Data publikacji: 30.05.2017 r.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON