Data dodania: 05.06.2017

25 lat dla dobra dzieci z dysfunkcją słuchu

2 maja 1992 roku zostało zarejestrowane Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu ORaToR z siedzibą we Wrocławiu. Powstanie ORaToRa poprzedzały spotkania, wzajemna pomoc, współdziałanie, wielkie emocjonalne wsparcie i silna potrzeba znalezienia drogi do rozwoju i dobrego życia dla rodziców dzieci z dysfunkcją słuchu i samych dzieci.

Po 25 latach pracy inicjatorzy powstania tej organizacji i działania na rzecz dzieci z wadą słuchu uznali, ze czas spotkać się i podsumować te 25 lat. Na tę okoliczność 2 czerwca w Sali Sesyjnej Rady Miasta Wrocławia odbyło się uroczyste seminarium pt. „Od samopomocy rodzicielskiej do organizacji obywatelskiej".

Podczas seminarium miały miejsce wystąpienia dostojnych gości i dobroczyńców Stowarzyszenia ORaToR, dyskusje, prezentacje, wspomnienia i podziękowania.

Opowiadający historię tej organizacji niesłyszące dzieci i ich rodzice – opowiadający często łamiącym się głosem – świadczyli dobitnie, jak ważnym w ich życiu jest ORaToR, jak im pomógł, jak im przywrócił nadzieję, czy wręcz – jak zacytowała swą mamę rezolutna 10-latka – uratował życie.

A siłą sprawczą, owym spirytus movens ORaToR-a jest Lidia Lempart, która pomaga, ale zarazem skrupulatnie, czy nawet surowo wymaga: od rodziców, od dzieci, od swych współpracowników, a sama daje przykład. A owoce tych 25 lat pracy – niewyobrażalnie fenomenalne!
I za to właśnie podczas uroczystości jubileuszowej rzecznik praw dziecka uhonorował Lidię Lempart Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI (Obrońcy Godności Dzieci).

Część oficjalną seminarium zakończył poczęstunek, w trakcie którego znalazł się także czas na nieformalne rozmowy w kuluarach.
pr

Data publikacji: 05.06.2017 r.


Budowa portalu i digitalizacja wydań archiwalnych
zostały dofinansowane ze środków PFRON