Data dodania: 19.06.2017

Ruszyła rekrutacja do wyborów Miss Świata na Wózku 2017!

Miss Świata na Wózku to pierwszy taki konkurs w historii, w którym o tytuł tej najpiękniejszej będą mogły powalczyć kobiety z całego świata poruszające się za pomocą wózka inwalidzkiego. Organizatorem wyborów jest Fundacja Jedyna Taka i Miasto Stołeczne Warszawa, w którym już 7. października odbędzie się Gala Finałowa, poprzedzona specjalnymi Warsztatami Miss.

Ten wyjątkowy konkurs piękności ma zmieniać wizerunek postrzegania kobiet z niepełnosprawnością, łamać stereotypy, poglądy i walczyć z dyskryminacją kobiet z niepełnosprawnością, nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Celem projektu jest wsparcie kobiet w dążeniu do samodzielności i większej aktywności zawodowej i społecznej, a także łamanie barier psychologicznych i stereotypów z jakimi borykają się kobiety z niepełnosprawnością i osoby z niepełnosprawnością. Ponadto ma on również ułatwić wymianę informacji dotyczących najnowszych osiągnięć naukowych i medycznych oraz doświadczeń w dziedzinie metod rehabilitacji.

Fundacja Jedyna Taka poprzez swoje działania dąży do tego, aby osoby z niepełnosprawnością zostały zauważone przez pracodawców i były zapraszane do pokazów mody, sesji zdjęciowych czy kampanii reklamowych.

Rekrutacja do konkursu Miss Świata na Wózku trwa do 20. sierpnia, a po jej zakończeniu zostaną wyłonione finalistki, które od 29. września będą uczestniczyły w przygotowaniach do Gali Finałowej.

W finale konkursu Miss Świata na Wózku weźmie udział maksymalnie 25 finalistek pochodzących z różnych państw, poruszających się za pomocą wózka inwalidzkiego. Każdy kraj, w którym odbywają się wybory Miss na Wózku będzie mógł wystawić swoje dwie kandydatki, a kraj w którym takich wyborów nie ma, i który nawiąże współpracę z organizatorem konkursu będzie mógł zgłosić swoją jedną przedstawicielkę na zasadzie tzw. "dzikiej karty".

Konkurs odbędzie się w myśl zasady piękno bez barier, a grupą docelową tego projektu są kobiety z niepełnosprawnością poruszające się za pomocą wózka inwalidzkiego, środowisko osób z niepełnosprawnością i pełnosprawnych, firmy, instytucje i urzędy na całym świecie.
Szczegółowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie konkursu Miss Świata na Wózku: www.misswheelchairworld.com, a także na stronie organizatora konkursu – Fundacji Jedyna Taka: www.jedyna-taka.pl. Organizatorzy zapraszają również do odwiedzenia fanpage'a poświęconego wyborom https://www.facebook.com/MissWheelchairWorld/?fref=ts oraz fanpage'a Fundacji Jedyna Taka https://www.facebook.com/FundacjaJedynaTaka/?fref=ts.

pr
Data publikacji: 19.06.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.