Data dodania: 22.06.2017

VII Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych na Śląsku

Bicie rekordu Guinessa w nauce tańca, przejażdżki motocyklami, występy artystyczne - to niektóre z licznych atrakcji Pikniku Integracyjnego Osób Niepełnosprawnych.

Piknik to największe w regionie śląskim wydarzenie promujące spotkanie, integrację i zabawę z udziałem osób z niepełnosprawnością.

Siódma edycja imprezy odbyła się 21 czerwca na terenie Ośrodka Wypoczynkowego ,,Olza" w powiecie wodzisławskim.

W wydarzeniu wzięło udział ok. 2000 osób. Tegoroczny Piknik to przede wszystkim przegląd twórczości artystycznej niepełnosprawnych. Przygotowali oni występy teatralne, muzyczne, wokalno-recytatorskie, uczestniczyli też w zabawach tanecznych.

Ponad 380 osób uczestniczyło w biciu rekordu Guinessa w nauce tańca. Zadaniem uczestników było przez 30 minut pod okiem instruktorki tańca uczyć się samby. Teraz organizatorzy będą czekać na potwierdzenie pobicia rekordu.

Organizatorem 7 edycji Pikniku jest Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Stowarzyszenie ,,Radlińska Przystań" w Radlinie. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków pochodzących z budżetu Województwa Śląskiego.

Zobacz galerię...

pr, fot. niepełnosprawni.slaskie.pl
Data publikacji: 22.06.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.