Data dodania: 18.07.2017

Kraków Business Run – nowa trasa, nowy rekord

Już 3 września Kraków Business Run wystartuje, by pomóc stanąć na nogi osobom po amputacjach i z niepełnosprawnością ruchową. Organizatorzy właśnie poinformowali o zmianie dotychczasowej trasy oraz o planowanym przyjęciu dodatkowych drużyn na listę startową.

Poland Business Run w tym roku wystartuje już po raz szósty. Do tej pory w siedmiu miastach Polski bieg pomógł stanąć na nogi 139 beneficjentom. W tym roku w Krakowie bieg pomoże między innymi Józefowi Tatarze i Bartkowi Florkowi. Wiadomo już także, że krakowska trasa imprezy w tym roku zostanie zmieniona.

- Niezależnie od nas na przełom sierpnia i września zostały zaplanowane w Krakowie liczne remonty ulic. Obejmują one fragmenty dotychczasowego przebiegu Kraków Business Run. Troszcząc się przede wszystkim o bezpieczeństwo biegaczy, podjęliśmy więc decyzję o przesunięciu wydarzenia w inne miejsce – wyjaśnia Agnieszka Pleti, dyrektor Fundacji Poland Business Run.

Trasa na rok 2017 została zmieniona, jednak zachowuje ona ten sam dystans i nie odbiega od ścisłego centrum Krakowa. Uczestnicy pobiegną obok Wawelu, malowniczymi uliczkami starego miasta, częściowo Bulwarami Wiślanymi i Plantami. Strefa zmian i „miasteczko biegowe" znajdą się w reprezentacyjnej części miasta w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku Królewskiego.

- To jednak nie koniec niespodzianek, jakie szykujemy dla uczestników. Ze względu na większą przepustowość nowej trasy i strefy zmian, zdecydowaliśmy o dopuszczenie do biegu dodatkowych 300 osób – informuje Agnieszka Pleti. - Pod względem liczby uczestników i obserwatorów przygotowujemy się więc na kolejny rekord! – dodaje.

Tegoroczny limit biegaczy został ustalony na poziomie 5000 osób – ta liczba została wyczerpana w 4 minuty i 50 sekund od momentu uruchomienia rejestracji. Rozszerzenie listy startowej do 5300 osób pozwoli na dopuszczenie do startu aż 60 drużyn z listy rezerwowej.

Aktualnie Kraków Business Run jest najbardziej cenioną imprezą sportową w Krakowie. Dowodzi tego ogromne zainteresowanie uczestnictwem i wygrana w plebiscycie Sportowe Wydarzenie Roku 2016 zorganizowanym kilka miesięcy temu przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Organizatorzy Kraków Business Run 2017: Luxoft, UBS, Radisson Blu, EPAM, Cisco, KiSS Digital, Urząd Miasta Krakowa, ZIS.

pr, fot. Tomek Prokop (archiwum KBR)

Data publikacji: 18.07.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.