Data dodania: 24.07.2017

Najprzystojniejszy 2017

Mateusz Borowski z Bydgoszczy, student III roku Specjalistycznego Wychowania Resocjalizującego na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach zdobył tytuł Mister Deaf International 2017. Koronacja odbyła się w Paryżu.

To prestiżowy międzynarodowy konkurs dla osób niesłyszących, który odbywa się już od 12 lat. Głuchoniemy od urodzenia Mateusz jest sportowcem, lekkoatletą w Polskim Związku Sportu Niesłyszących. Uprawia wyczynowo biegi na 200 i 400 m. Ma na swoim koncie liczne trofea, w tym pierwsze miejsce w mistrzostwach Polski oraz drugie i trzecie w mistrzostwach Europy, w Niemczech. Planował swój udział w Światowych Letnich Igrzyskach Olimpijskich Sportu Niesłyszących w Turcji, w lipcu tego roku. Niestety kontuzja kolana uniemożliwiła mu start. Jest jednak przekonany, że na pewno weźmie udział w następnej olimpiadzie za cztery lata.

Tymczasem rozpoczął nowy etap w życiu jako laureat i zdobywca tytułu najprzystojniejszego. Musiał pokonać 19 kandydatów, wykazać się swobodą na wybiegu, urokiem osobistym oraz wiedzą i talentem.

I chociaż świat mody to jakby „nie jego bajka" to jednak doskonale się odnalazł w nowej roli. Cieszy się, że przed nim wiele atrakcyjnych wyjazdów zagranicznych i nowych wyzwań aż do przyszłorocznej edycji konkursu, którego finał odbędzie się w Indiach.
em, fot. archiwum prywatne
Data publikacji: 24.07.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.