Data dodania: 03.08.2017

Nowe fakty w sprawie wyłudzeń z PFRON

Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Krakowie poinformował opinię publiczną o nadesłaniu tamże 1,2 tys. dokumentów z Cypru, które dotyczą wyłudzenia kilkunastu milionów złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i prania brudnych pieniędzy. Z powodu ich tłumaczenia śledztwo przedłużono do połowy września br.

Proceder ten trwał 2012-2015 i dotyczył przede wszystkim fikcyjnego zatrudniania osób niewidomych i słabo widzących.

Zarzuty wyłudzenia pieniędzy z PFRON, prania brudnych pieniędzy i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą usłyszy dziewięcioro podejrzanych, wśród których znajduje się adwokat Marcin Dubieniecki. Od października 2016 r. oczekuje na rozprawę na wolności. Po 14. bowiem miesiącach aresztu został zwolniony za poręczeniem majątkowym i zakazem opuszczania kraju oraz dozorem policyjnym.

Wszystkim podejrzanym grożą wysokie kary wielu lat pozbawienia wolności. Obecnie śledztwo prowadzi Prokuratura Regionalna w Krakowie.
IKa
Data publikacji: 03.08.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.