Data dodania: 25.08.2017

24 finalistki Miss Wheelchair World 2017 - wybrane!

Po raz pierwszy w historii, kobiety poruszające się przy pomocy wózków inwalidzkich, będą walczyć o tytuł i koronę Miss Wheelchair World. Właśnie zakończyła się rekrutacja do konkursu, którego celem jest wsparcie kobiet w dążeniu do samodzielności, większej aktywności zawodowej i społecznej.

- Wydarzenie Miss Wheelchair World będzie wspaniałym, wielokulturowym doświadczeniem, niepowtarzalną przygodą dla finalistek i inspiracją dla całego świata. Bardzo się cieszę, że właśnie w Warszawie odbędzie się ten konkurs po raz pierwszy w historii – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. - Każdego roku podejmujemy działania zmierzające do likwidacji różnego typu barier w stolicy. Chcemy, by Warszawa była miastem przyjaznym dla wszystkich, dostępnym i otwartym - dodaje.

Fundacja Jedyna Taka oraz Miasto Stołeczne Warszawa jako organizatorzy pierwszego w historii Miss Wheelchair World chcą, by dzięki konkursowi kobiety z niepełnosprawnością uwierzyły w siebie, nabrały pewności i samodzielności, a także stały się bardziej aktywne społecznie i zawodowo. Wydarzenie ma również zwrócić uwagę pracodawców i zachęcić ich do podejmowania współpracy z osobami z niepełnosprawnością, a dodatkowo ułatwić wymianę informacji dotyczących najnowszych osiągnięć naukowych i medycznych oraz doświadczeń w dziedzinie metod rehabilitacji i dobrych praktyk społecznych.

Kobiety z całego świata poruszające się za pomocą wózka inwalidzkiego miały możliwość w ciągu trzech miesięcy przygotować swoją kandydaturę do konkursu i wysłać zgłoszenie. Zgodnie z regulaminem do finałowej rywalizacji jury zakwalifikować mogło maksymalnie 25 osób. Niezależnie od liczby zgłoszeń z danego kraju, do dalszego etapu mogły przejść co najwyżej dwie kandydatki z jednego państwa.

Jury w składzie: Katarzyna Wojtaszek – Fundacja Jedyna Taka, Julita Kuczkowska – Fundacja Jedyna Taka, Rafał Michalczyk – Fundacja Jedyna Taka, Karolina Malczyk – Miasto Stołeczne Warszawa, Andrzej Golimont – Miasto Stołeczne Warszawa, Michał Mazur – Miasto Stołeczne Warszawa, Edyta Tęcza – Stołeczna Estrada, Anna Wojtkowiak – Stołeczna Estrada po dokładnym zapoznaniu się ze wszystkimi zgłoszeniami i długich naradach zdecydowano, że do finału Miss Wheelchair World 2017 przeszły 24 finalistki: Victoria José (Angola), Aleksandra Chichikova (Białoruś), Carla Maia (Brazylia), Vahen King (Kanada), MaríaDíaz (Chile), Paula Miranda (Chile), Kati van der Hoeven (Finlandia), Sandrine Ciron (Francja), Nadjet Meskine (Francja), Pahola Solano (Gwatemala), Priya Bhargava (Indie), Rajalakshmi Shankar (Indie), Laura Miola (Włochy), Karen Rocha (Meksyk), Ludmila Iachim (Mołdawia), Mirande Bakker (Holandia), Beata Jałocha (Polska), Adrianna Zawadzińska (Polska), Alena Tiapkova (Rosja), Lebohang Monyatsi (RPA), Oksana Kononets (Ukraina), Uliana Pcholkina (Ukraina), Jennifer Lynn Adams (USA), My Chau Pham Thi (Wietnam).

Gala Finałowa Miss Wheelchair World 2017 odbędzie się w sobotę, 7 października w Arenie Ursynów w Warszawie przy ulicy Pileckiego 122. Wstęp na Galę jest bezpłatny na podstawie biletów, które od września będą dostępne na stronie www.misswheelchairworld.com

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się na oficjalnej stronie konkursu: www.misswheelchairworld.com, a także na stronie organizatora konkursu – fundacji Jedyna Taka: www.jedyna-taka.pl.

Zapraszamy również do odwiedzenia fanpage'a poświęconego wyborom oraz fanpage'a fundacji Jedyna Taka.

Organizator konkursu Miss Wheelchair World 2017: Fundacja Jedyna Taka i Miasto Stołeczne Warszawa.
Partner Główny: Hotel RaddisonBlu Sobieski.
Partner Złoty: QuickieWheelchairs i SOD - Paweł Janiszewski.
Partner Srebrny: Savicky, Hairmate, Rafcar, Stricker, makijaże zapewni Douglas.
Kreacje dla finalistek z Polski zapewni: Justyna Ołtarzewska
Wsparcie organizacyjne: Nowa Scena, Stołeczna Estrada, superoslony.pl, Asdon, JWP Rzecznicy Patentowi i Europejski Festiwal Filmowy, Glov.
Partnerzy Fundacji Jedyna Taka: QuickieWheelchairs, SOD - Paweł Janiszewski, Czerkawski Odszkodowania Sp. z o.o., Polski HR - A-Trybut S.A. Agencja zatrudnienia osób niepełnosprawnych, Nipplex i Magnus.

pr

Data publikacji: 25.08.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.