Data dodania: 28.08.2017

10 tysięcy seniorów ze 110 miejscowości przybędzie naParadę Seniorów "Dojrzali Wspaniali"

2 września 2017 r. już po raz czwarty odbędzie się Ogólnopolska Parada Seniorów "Dojrzali Wspaniali" i towarzyszący jej Piknik Pokoleń. - Będziemy radośni, ale nie infantylni. Bo walczymy ze stereotypami i marginalizacją osób starszych - mówi Przemysław Wiśniewski, z organizującej Paradę Fundacji Zaczyn (www.zaczyn.org).

- Obecnie seniorzy to 22 proc. społeczeństwa polskiego, a w przyszłości 4 na 10 Polaków będzie miało więcej niż 60 lat. Musimy dostrzec potencjał i problemy tej grupy, międzypokoleniowo apelować o lepsze rozwiązania społeczne dla dzisiejszych i przyszłych seniorów. Po to parada - dodaje Wiśniewski.

Skąd przybędą uczestnicy? Organizatorzy pomagają w przyjeździe ponad 50 grupom zorganizowanym (spis miejscowości na: www.parada.zaczyn.org/ponad-50-grup-seniorow-przyjedzie-na-parade-seniorow/), przy czym swój udział potwierdzili uczestnicy ze 110 miejscowości wszystkich województw oraz z zagranicy (m.in. z Niemiec, Węgier czy Macedonii).

Parada wyruszy 2 września o godz. 12:00 z Ronda de Gaulle'a w Warszawie. Stamtąd uczestnicy przejdą na teren Kampusu Głównego Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie odbędzie się Piknik Pokoleń. Dla uczestników zagra zespół Tercet Egzotyczny, po koncercie odbędzie się największy międzypokoleniowy dancing w Polsce prowadzony przez DJ Wikę, na którym organizatorzy spodziewają się nawet 10 tys. gości.

Całemu wydarzeniu będzie towarzyszyć kampania społeczna "Odważ się na zmiany", przygotowana przez Fundację Zaczyn i Promedica24. W ramach akcji uczestnicy Parady będą mogli wysłuchać ciekawych dyskusji z udziałem m.in. Beaty Pawlikowskiej, Krystyny Mazurówny czy Konrada Gacy. Odbędą się liczne warsztaty, na uczestników czekać będzie bezpłatny poczęstunek.

W tym roku partnerem strategicznym Parady została Grupa Adamed. Wydarzenie współfinansuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Urząd m. st. Warszawy.

Patronami wydarzenia są minister rodziny Elżbieta Rafalska, marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, rektor Uniwersytetu Warszawskiego Marcin Pałys.

Więcej o wydarzeniu na: www.parada.zaczyn.org oraz zaczyn@zaczyn.org i 534-701-114.

Info i fot. Fundacja Zaczyn, oprac. sza


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.