Data dodania: 20.09.2017

Światowa premiera filmu fabularnego o Andrei Bocellim

We Florencji odbyła się światowa premiera filmu fabularnego o tenorze Andrei Bocellim. „Muzyka ciszy" w reżyserii Michaela Radforda to adaptacja książki śpiewaka pod tym samym tytułem. Jej bohaterem jest jego alter ego, Amos Bardi.

Na uroczystej projekcji był wraz z Bocellim autor filmu Michael Radford. Obecni byli odtwórca roli tenora, brytyjski aktor i muzyk Toby Sebastian, znany z „Gry o tron", a także włoska aktorka Luisa Ranieri, grająca jego matkę. W rolę nauczyciela muzyki wcielił się Antonio Banderas.

Obok międzynarodowej obsady także sam tenor pojawia się na chwilę na ekranie.

- To opowieść o jego życiu. Bocelli pozostawił nam całkowitą swobodę i pozwolił robić, co chcemy - powiedział brytyjski reżyser. Jak wyjaśnił, starał się poznać bohatera swego filmu nie zbliżając się za bardzo do niego. Gdy się to zrobi - dodał - trudno być neutralnym. - Ale i to w przypadku Andrei jest trudne, bo przebywanie z nim jest bardzo ciekawe - podkreślił Radford.

Film przedstawia dzieciństwo włoskiego śpiewaka, który urodził się z niezwykłym głosem, ale jednocześnie borykał się z ciężką chorobą oczu i z tego powodu przeszedł wiele operacji. Całkowicie wzroku pozbawił go cios, jaki dostał piłką.

Kolejne lata zaprezentowane na ekranie pokazują jego determinację i walkę z wyzwaniami aż do pierwszych wielkich sukcesów na scenie.

Po premierze film przez trzy dni, do 20 września, będzie prezentowany we włoskich kinach, także dla osób niewidomych i głuchych, dzięki specjalnemu przewodnikowi audio i napisom.

2 października "Muzykę ciszy" wyemituje telewizja RAI.

Bocelli przyszedł na pokaz filmu o swoim życiu tuż po wyjściu ze szpitala, gdzie trafił po upadku z konia. Pytany o to, jak się czuje, odpowiedział: - To już był mój pięćdziesiąty upadek z konia, odkąd byłem dzieckiem. (PAP)

sw/ jbr/
Data publikacji: 20.09.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.