Data dodania: 04.10.2017

„Jesteśmy razem" - o koncercie gwiazd, na którym wszyscy widzą więcej niż na co dzień!

4 października w Centrum Prasowym PAP odbyła się konferencja prasowa w ramach kampanii informacyjnej „Jesteśmy razem" Fundacji Szansa dla Niewidomych.

Podczas konferencji założyciel i prezes Fundacji Marek Kalbarczyk oraz jego współpracownicy zaprosili na zbliżającą się Wielką Galę pod hasłem „Jesteśmy razem".

Od 25 lat Fundacja pomaga osobom, które nie widzą tyle, co inni. Aktywizuje ich i integruje z ludźmi, którym zależy na świecie dostępnym i otwartym dla wszystkich. 16 października. oni wszyscy spotkają się w COS „Torwar" w Warszawie. Uczestnicy Gali wykrzykną hasło przewodnie Fundacji: „My nie widzimy nic, a Wy - czy widzicie nas?". W czym rzecz? W życiu razem, wszyscy dla wszystkich!

Wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Sorry Boys, Katarzyna Moś, Katarzyna Cerekwicka, Hanna Stach, Marek Piekarczyk, Mate.O, Mietek Szcześniak oraz Janusz Skowron. Widzów zabawi Błażej Krajewski ze Stand-up Polska. Muzycy wprowadzą widzów w pełen emocji i empatii świat dotyku i dźwięku. W kulminacyjnym punkcie koncertu na Torwarze zgaśnie światło, a halę rozświetlą tysiące kolorowych światełek w rękach widzów. Goście z całego kraju i zagranicy, niepełnosprawni i sprawni, młodsi i starsi, razem zaśpiewają hymn środowiska - „Widzieć więcej". Zgłoszą w ten sposób swój akces do budowania świata i naszego kraju zgodnie z najśmielszymi marzeniami każdego z nas.

Oto słowa prezesa Fundacji: „Zamknijmy oczy, wejdźmy w świat dotyku i dźwięku, poznajmy coś zupełnie nowego. Posłuchajmy koncertu z ludźmi, którzy nie widzą jak inni, potem powróćmy do rzeczywistości i zobaczmy jak scena i widownia mienią się setkami barw i świateł!".

Podczas imprezy znane osobistości wręczą statuetki IDOLI Fundacji Szansa dla Niewidomych przyznawane wybitnym osobom i instytucjom działającym na rzecz tej społeczności.

Środki ze sprzedaży biletów na Galę zostaną przekazane na rzecz środowiska. W wydarzeniu weźmie udział około 4 tysięcy osób z Polski i zagranicy.

Info: Fundacja Szansa dla Niewidomych
Data publikacji: 04.10.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.