Data dodania: 23.11.2017

„Poradnik o relacjach sprawni – niepełnosprawni"

15 zasad, o których warto pamiętać, aby kontakt z osobą z niepełnosprawnością nie wywoływał zakłopotania, obojętności, czy nadopiekuńczości.

„Poradnik o relacjach sprawni – niepełnosprawni" to lektura obowiązkowa dla wszystkich bez względu na wiek, wykształcenie i miejsce zamieszkania. Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ rozwiewa wątpliwości związane z zachowaniem się wobec osób z niepełnosprawnością. Poradnik jest bezpłatny. Można go pobrać ze strony www.podajdalej.org.pl

Czy mogę powiedzieć „do widzenia" osobie, która nie widzi? Jak mam rozmawiać z osobą, która siedzi na wózku? Czy powinienem pomóc osobie z niepełnosprawnością, gdy widzę, że takiej pomocy potrzebuje?
Jeżeli kiedykolwiek zastanawiali się Państwo nad tymi pytaniami, zapraszamy do lektury poradnika. Nie pouczamy, nie wytykamy błędów, ale raczej przekonujemy czytelników do tego, że osoby z niepełnosprawnością to przede wszystkim ludzie, którzy chcą być traktowani jak ludzie.

Maciej Wiatrowski od 23 lat porusza się na wózku po tym, jak skoczył do basenu i złamał kręgosłup. Na co dzień potrzebuje wsparcia asystenta np. w ubieraniu się, przemieszczaniu po mieście, przygotowaniu posiłku. Nie chce być postrzegany przez pryzmat swojej niepełnosprawności.

Poradnik powstał w oparciu o doświadczenia podopiecznych, pracowników i wolontariuszy Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ. Kasia Nowacka-Jakubowska opatrzyła porady wymownymi rysunkami.
Zapraszamy do lektury!

pr
W Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ od 2004 roku wspieramy osoby, którym niepełnosprawność odebrała możliwość normalnego funkcjonowania, a które chcą być w życiu niezależne i maksymalnie samodzielne, chcą pracować i spełniać swoje marzenia i nie chcą być traktowane przez pryzmat wózka czy niepełnosprawności. Więcej na www.podajdalej.org.pl
Data publikacji: 23.11.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.