Data dodania: 26.11.2017

Modelka Amanda Booth z niepełnosprawnym synem na okładce "Vogue'a"

Niespotykana okładka magazynu mody. Po raz pierwszy znany magazyn publikuje zdjęcie modelki Amandy Booth z niepełnosprawnym synem. 3-letni Micah ma zespół Downa.

Była amerykańska modelka Amanda Booth wystąpiła w sesji dla "Vogue'a" w towarzystwie swego trzyletniego syna. Na zdjęciach widzimy ją z małym chłopcem w wieku 3 lat, w scenografii w stylu boho.

Modelka opublikowała na Instagramie okładkę magazynu z długim podpisem: "To zaszczyt dla mnie i mojego syna, aby być w tym miesiącu w Vogue. Vogue! Jestem prawie pewna, że Micah jest pierwszą osobą z zespołem Downa na okładce tego magazynu. Nie mogę być bardziej dumna. Dziękujemy za podzielenie się naszą historią.

Na okładce pisma umieszczono jeszcze podpis: "Micah to kula miłości. Amanda opowiada o swoim życiu na wzgórzach Los Angeles z odmiennym dzieckiem'".

Trzy miesiące po narodzinach Mikah, Amanda i jej mąż dowiedzieli się, że chłopiec ma zespół Downa. Modelka wkrótce po tym zdecydowała o utworzeniu konta na Instagramie "Życie z Micah". Chce w ten sposób zwiększyć świadomość społeczną na temat zespołu Downa. Można tam zobaczyć zdjęcia małego Micah na wakacjach, tańczącego lub w kinie. Ten mały chłopiec z uroczym uśmiechem, już przyciągnął ponad 53 tys. obserwatorów, którzy uwielbiają śledzić jego codzienne przygody. (PAP Life)

Dorota Kieras

Data publikacji: 26.11.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.