Data dodania: 29.11.2017

Nowy wymiar zbiórek charytatywnych z udziałem gwiazd

Przeprowadzanie zbiórek charytatywnych pod skrzydłami znanych osób jeszcze nigdy nie było takie proste. Ruszył portal crowdfundingowy, pozwalający szybko skontaktować się z gwiazdami, które mogłyby pomóc w zebraniu pieniędzy.

Organizacja akcji charytatywnej z udziałem gwiazdy nie należy do banalnych zadań. Bardzo trudno jest skontaktować się z wybraną osobą i przekonać ją do współpracy. Przede wszystkim chodzi o obawy związane z wiarygodnością i dobrymi zamiarami inicjatora zbiórki. Nie jest tajemnicą, że na popularnych portalach crowdfundingowych często dochodzi do finansowych oszustw czy nadużyć. Choć bezinteresowna pomoc przychodzi gwiazdom dosyć ławo, to trudniej jest im zweryfikować, gdzie tak naprawdę trafiają ich pieniądze.

Twórcy platformy Makes it true postanowili unowocześnić sposób przeprowadzania zbiórek. - Zanim inicjator zaprosi Anioła do pomocy w akcji, ta zostaje uprzednio gruntownie zweryfikowana przez zespół czuwający nad bezpieczeństwem i wiarygodnością serwisu. Wdrożenie tej procedury pozwala na wyeliminowanie osób, które chcą wykorzystać portal niezgodnie z jego przeznaczeniem. Dzięki temu Aniołowie decydujący się na wsparcie danej zbiórki mają stuprocentową pewność, że pieniądze gromadzone są w szczytnym celu – tłumaczy Jakub Sztyler, prezes Makes it true.

Aby nawiązać kontakt z gwiazdą, wystarczy po prostu zalogować się na platformie i wybrać Anioła, a następnie poprosić go o wsparcie. Już w tej chwili w gotowości do niesienia pomocy czeka kilkanaście znanych nazwisk, wśród nich m.in. Jakub Rzeźniczak, Robert Janowski, Maciej Orłoś czy Dawid Woliński. Lista chętnych na przywdzianie anielskich skrzydeł wkrótce się poszerzy.

Na przykład piłkarz Jakub Rzeźniczak patronował akcji, której celem było zebranie pieniędzy na organizację wyjazdu 15 kibiców z grupy „Niepełnosprawni Fanatycy" na mecz 1. kolejki Ligi Mistrzów. Projekt zakończył się sukcesem, kibice zobaczyli w Londynie mecz Karabach - Chelsea. (PAP Life)

Andrzej Grabarczuk
Data publikacji: 29.11.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.