Data dodania: 06.12.2017

Mikołaj spełnił marzenia...

Kilka dni wcześniej, bo 3 grudnia, do dzieci - podopiecznych Stowarzyszenia Bądźcie z nami - przyszedł św. Mikołaj. Tradycyjnie spotkał się z nimi w gościnnych salach bankietowych hotelu Novotel Kraków City West. Nazwy hotelu się zmieniały, ale św. Mikołaj zawsze przez ostatnie 24 lata bezbłędnie wybierał drogę w to samo miejsce.

Wizytą Mikołaja żyją nie tylko dzieci, ale i jego pomocnicy. Dzięki Przyjaciołom – sponsorom tej organizacji z radością pakowano paczki dla milusińskich. W dziele tym pomagali wolontariusze - harcerze ze szczepu Kraków Podgórze oraz członkowie stowarzyszenia. A było co pakować!

Sanie św. Mikołaja to Radio Taxi Wawel. Zajęli się logistyką dostaw. Gotowe już paczki przewieźli św. Mikołajowi do hotelu. Teraz przyszła kolej na pracowników hotelu. Otwarto wszystkie sale bankietowe, które nabrały nastrojowego, świątecznego wyglądu. Dla dzieci na stołach pojawiło się mnóstwo smakołyków, które przygotował Szef Kuchni - Janusz Wójtowicz wraz z załogą. Za te wszystkie lata nagrodzono go srebrnym słoneczkiem - odznaką stowarzyszenia.

Wszystkich gości powitała prezes Stowarzyszenia Bądźcie z nami Cecylia Chrząścik oraz wicedyrektor hotelu Anna Mida. Po powitaniu gości nastąpił moment wręczenia słoneczek, które otrzymały osoby zasłużone w działaniu na rzecz tej organizacji, a przede wszystkim jej podopicznych:

Wujek Marek - Marek Kupiec - przygotował, jak zwykle, specjalnie na tę okazję napisaną piosenkę dla św. Mikołaja, której nauczył dzieci, aby wspólnie przywitać świętego. Wybiła 10.30 i salę wypełniły rozradowane dzieciaki, które bardzo szybko nauczyły się nowej melodii i ochoczo ją śpiewały.

Mikołaj już od kilku lat pojawia się w asyście Adama Wójcika - sekretarza Powiatu Krakowskiego - Przyjaciela Stowarzyszenia. Salę ogarnął szał nieposkromionej radości. Pod batutą Cioci Joli - Joli Wiewióry odśpiewano św. Mikołajowi piosenkę.
Specjalnym prezentem dla świętego była przygotowana przez maluszki z "Chatki Puchatka" świąteczna piosenka.

Przyszedł najbardziej oczekiwany moment - wręczanie prezentów i rozmowy na kolanach św. Mikołaja. Paczki pomagała rozdawać mała Zuzia - córeczka naszych druhów ze Szczepu Kraków Podgórze - Ani i Wojtka. Największą radość sprawiły przytulanki - maskotki ufundowane tym razem przez BGK.
W paczkach oprócz maskotek znalazły się słodycze ufundowane przez BZ WBK oraz ciastka od firmy Bahlsen Polska. Miłą niespodzianką były upominki podarowane przez PZU - baloniki, zapinki i nalepki odblaskowe, plecaczki i torby.
Po prezentach przyszedł czas na wspólną zabawę. Maskotki tańczyły razem z nami, a pociąg wyjechał poza sale bankietowe.

Trudno było się pożegnać, ale przecież Mikołaj przyjdzie do nas znów za rok.
Miłą niespodzianką były również odwiedziny Radia Kraków i zaprzyjaźnionej ze stowarzszeniemredaktor Katarzynu Pelc. Wywiadu udzieliła nasza dzielna Zuzia.

Nie mogło także zabraknąć osoby, która uwiecznia w kadrze wszystkie ważne wydarzenia z życia stowarzyszenia - znakomitego fotografa - Piotra Kubica, któremu organizatorzy serdecznie dziękują za kolejny fotoreportaż.

Stowarzyszenie Bądźcie z nami należy do nielicznych organizacji, która nie korzysta ze środków publicznych. A jednak działa i to jak! To i inne wydarzenia możliwe są do realizacji dzięki sponsorom, którzy, często od wielu lat, bezinteresownie, po prostu z potrzeby serca wspierają jego działalność. Ich pełna lista oraz więcej szczegółów na stronie: http://www.spn.krakow.pl

Zobacz galerię...

pr, fot. Piotr Kubic
Data publikacji: 06.12.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.