Data dodania: 11.12.2017

Fundacja "Mam Marzenie": Aleksander Doba będzie gościem gali charytatywnej

Podróżnik Aleksander Doba będzie gościem tegorocznej gali fundacji "Mam Marzenie". W trakcie wydarzenia fundacja ogłosi też spełnienie kolejnych marzeń chorych dzieci - tym razem o podróżach: do Paryża, Szwajcarii i Parku Safari w Wielkiej Brytanii.

- Nie ma takich marzeń, których nie udałoby się spełnić. Czasem bywa tylko za późno – powiedziała PAP Karolina Adamska z fundacji "Mam Marzenie". W sobotę, 16 grudnia, fundacja już po raz 13. zorganizuje Wielką Galę Charytatywną, podczas której podziękuje swoim wolontariuszom, osobom i instytucjom, które pomagają jej spełniać pragnienia chorych dzieci.

Fundacja stara się spełniać marzenia dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Jak tłumaczyła Adamska, pragnienia dzieci są bardzo różne. - Marzą np. o tym, że chciałyby coś otrzymać – laptopa, instrument muzyczny czy nowy pokój. Marzą też, by się z kimś spotkać – ostatnio na pierwszym miejscu jest Robert Lewandowski, zresztą na drugim i trzecim miejscu też jest właśnie on. Dzieci marzą również o tym, aby zostać kimś – księżniczką, policjantem, czy superbohaterem. Ostatnia grupa marzeń to marzenia podróżnicze; o tym, że chciałyby coś zobaczyć, coś zwiedzić – relacjonowała.

Tej ostatniej grupie marzeń poświęcona będzie właśnie tegoroczna gala. Wydarzenie przebiegać będzie pod hasłem "W 80 minut dookoła świata", a jednym z gości będzie podróżnik Aleksander Doba.
- W tym roku będziemy chcieli pokazać widzom gali, naszym przyjaciołom, jak to jest spełniać marzenia związane z podróżami. Zaprosiliśmy także człowieka, który o marzeniach i o podróżach wie chyba wszystko, czyli Aleksandra Dobę. Będzie opowiadał dzieciom o swoich podróżach i wydaje mi się, że to będzie idealna osoba, na idealnym miejscu, by powiedzieć o tym, jak się takie marzenia spełnia – powiedziała Adamska.

Podczas gali spełnione zostaną marzenia kolejnych podopiecznych fundacji, tym razem - o wyjeździe do Paryża, Szwajcarii i Parku Safari w Wielkiej Brytanii.

Gala odbędzie się tradycyjnie w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, a przed publicznością wystąpią w tym roku: Jose Torres and Havana Dreams, Hanna Banaszak, CoOperate Orchestra, a także skrzypek Adam Bałdych. Galę poprowadzą aktorzy – Tomasz Karolak i ambasadorka fundacji Małgorzata Kożuchowska.
Wciąż można nabyć bilety na to wydarzenie. Dochód zostanie przeznaczony na wsparcie fundacji.

Fundacja "Mam Marzenie" powstała w 2003 roku. Obecnie ma 16 oddziałów w całej Polsce, m.in. w Bydgoszczy, Krakowie, Olsztynie, Poznaniu i Wrocławiu. Rokrocznie spełnia ponad pół tysiąca marzeń chorych dzieci.(PAP)

Anna Jowsa

Data publikacji: 11.12.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.