Data dodania: 09.12.2017

Morawiecki: wykupiliśmy zobowiązania z przeszłości szpitali i klinik onkologicznych

Wykupiliśmy zobowiązania z przeszłości szpitali i klinik onkologicznych - powiedział 8 grudnia desygnowany na premiera Mateusz Morawiecki. Dodał, że było to możliwe ze względu na dobrą sytuację budżetu i bardzo dobrą ściągalność podatków.

- W onkologii w tym roku, ze względu na dobrą sytuację budżetu i bardzo dobrą ściągalność podatku, byliśmy w stanie wykupić wszystkie zobowiązania szpitali, klinik onkologicznych, które narosły przez ostatnie dziesięć lat - powiedział Morawiecki w TV Trwam.

- Poprzednicy nie płacili przez 10 lat, albo płacili do sądów, a ta górka w onkologii rosła - zaznaczył. - A my wyczyściliśmy bilans ujemny wielu szpitali, wielu jednostek. Mam nadzieję, że dzięki temu zapewnimy lepszy start tym niezwykle ważnym jednostkom w roku 2018 - powiedział.

Desygnowany na premiera Morawiecki przyznał, że w onkologii pojawia się dużo zjawisk, które wymagają sprostowania, wyjaśnienia. - Dowiedziałem się na przykład, że do 17 instytutów publicznych, które leczą 80 proc. polskich pacjentów i które leczą te trudniejsze przypadki, trafia 50 proc. puli przeznaczonej na onkologię. Z najprostszej arytmetyki wynika, że coś jest nie tak - mówił. (PAP)

Mariusz Polit

Data publikacji: 09.12.2017r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.