Data dodania: 18.12.2017

Ruszyła kampania Amnesty International "Pokaż swój głos"

18 grudnia ruszyła kampania Amnesty International "Pokaż swój głos". Krótkie nagrania w języku migowym zawierają hasła, które kierują do podstrony zachęcającej do podpisania konkretnej petycji.

Kilkadziesiąt krótkich nagrań (GIF-ów) w języku migowym zawiera zestaw haseł, np. kara śmierci dla kary śmierci, wolność sądów, prawa kobiet, prawa uchodźców, wolność słowa, wolność zgromadzeń, tolerancja. Do filmików podlinkowane są petycje Amnesty International. Kliknięcie na którykolwiek z filmików kieruje do apelu, by podpisać petycję, np. wyrażone w języku migowym zdanie: "Jesteś dzielna", kieruje do petycji "Wezwij władze Chin do zaprzestania nękania Ni Yulan". Ni Yulan to chińska adwokat działająca na rzecz praw człowieka w swoim kraju, prześladowana przez władze.

W kampanię zaangażowali się m.in.: Andrzej Grabowski, Jacek Żakowski, Marcin Bosak i Magdalena Środa, którzy pokazują w języku migowym hasła. Filmiki powstały we współpracy ze Stowarzyszeniem Deaf Respect.

Pomysłodawcy kampanii chcieliby, żeby użytkownicy mediów społecznościowych wykorzystywali nagrania do wyrażania w internecie własnych opinii. "Wyszliśmy z założenia, że media społecznościowe są jak społeczeństwo – zaprogramowane domyślnie na +tryb cichy+. Ale jest sposób, by ten stan zmienić" - czytamy w komunikacie AI. (PAP)

adzi/ jw/

Data publikacji: 18.12.2017 r.

 


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.