Data dodania: 27.12.2017

Startuje akcja charytatywna „Prawnik w biegu"

Marcin Janiak, prawnik z Konina został wylosowany z grona ponad 300 tys. biegaczy z całego świata i znalazł się wśród 35 tys. szczęśliwców, którzy 25 lutego 2018 roku staną na starcie Maratonu w Tokio (42,195 km)! Marcin pobiegnie dla tych, którzy biegać nie mogą - dla osób, które wskutek wypadków utraciły sprawność i w Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ będą uczyć się żyć od nowa.

Ruszyła właśnie zbiórka pieniędzy. Możesz pomóc już teraz! Wejdź na www.polakpomaga.pl/kampania/prawnik-w-biegu, wpłać i zgarniaj nagrody!

Marcin przez 5 lat udzielał bezpłatnych porad osobom potrzebującym w Fundacji PODAJ DALEJ.
Teraz chce połączyć pasję do biegania z pomaganiem i wierzy, że dzięki darczyńcom kilka osób niepełnosprawnych zmieni swoje życie.
Marcin chce pomóc ludziom po wypadkach dlatego, że w ciągu kilku sekund ich świat się zawalił... Stracili niezależność, często również sens życia. Musieli przerwać naukę, zrezygnować z pracy, porzucić marzenia... Znamy historie tych ludzi. Każda jest inna i każda niezwykle poruszająca. Wszystkich łączy jedno – marzenie o tym, żeby znów być niezależnym w życiu.

- Tej niezależności uczymy każdego dnia w Fundacji PODAJ DALEJ w Koninie od blisko 14 lat. W naszej Akademii Życia podczas kilkumiesięcznego pobytu osoby po wypadkach oswajają się ze swoją niepełnosprawnością, uczą się ubierać, przesiadać z łóżka na wózek i bezpiecznie na nim jeździć. Kolejne stopnie wtajemniczenia to radzenie sobie w łazience i w kuchni. Samodzielne chwycenie kubka w bezwładne dłonie, przygotowanie posiłku, spacer po mieście, sport... Równoległa praca z psychologiem i coachem pozwala pomału układać sobie życie i planować przyszłość również pod kątem pracy. Akademia Życia to jedyny tak kompleksowy projekt w Polsce. – mówi Zuzanna Janaszek-Maciaszek, prezes Fundacji PODAJ DALEJ.

Fundacja musi zebrać minimum 22 tys. zł, bo tyle miesięcznie kosztuje pobyt i aktywizacja czterech osób w Akademii Życia, czyli zapewnienie 24 godz. opieki asystenckiej, intensywna nauka niezależnego życia, fizjoterapia, wsparcie psychologa i zakwaterowanie w specjalnie przystosowanych mieszkaniach treningowych.

Ambasadorami akcji „Prawnik w biegu" są Beata Sadowska, Jerzy Skarżyński, Patryk Szymański, Bartek Topa i Marek Bystrzycki.

Na darczyńców czekają wspaniałe nagrody, m.in. pozdrowienia po japońsku, filmik nagrany w Tokio z imiennym podziękowaniem dla darczyńcy, imię darczyńcy napisane po japońsku na czerpanym papierze, a nawet prywatny pokaz zdjęć z Tokio z degustacją sushi w Koninie. Sprawdź na www.polakpomaga.pl/kampania/prawnik-w-biegu

Bieżące informacje o akcji oraz konkursy z nagrodami na: https://www.facebook.com/prawnikwbiegu/
https://www.instagram.com/prawnikwbiegu/ https://www.youtube.com/watch?v=rZAysgAh0Js
http://prawnikwbiegu.pl//
Więcej o Fundacji PODAJ DALEJ: https://podajdalej.org.pl https://www.facebook.com/FundacjaPodajDalej

Info: Fundacja PODAJ DALEJ

Data publikacji: 27.12.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.