Data dodania: 21.12.2017

Piękno bez barier w kalendarzu

Kalendarz, który łamie stereotypy, wzbudza zainteresowanie i pokazuje piękno BEZ BARIER... czyli Kalendarz z finalistkami wyborów Miss Wheelchair World 2017 na rok 2018. Na dwunastu jego kartach – dwadzieścia cztery przepiękne kobiety, które pokazują, że piękno nie ma barier, a niepełnosprawność nie jest wyznacznikiem człowieczeństwa...

Wybory Miss Wheelchair World to pierwszy tak duży projekt, realizowany by walczyć z dyskryminacją nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Organizatorem tego niezwykłego wydarzenia była Fundacja Jedyna Taka, a jego gospodarzem miasto stołeczne Warszawa. Inicjatorzy i organizatorzy przedsięwzięcia mają jednak świadomość jak wiele w tej dziedzinie jest jeszcze do zrobienia oraz że warto motywować innych do działania.

Projekt Miss Wheelchair World jak i podsumowujący go kalendarz powstał z myślą o zmianie wizerunkowej kobiet poruszających się na wózku inwalidzkim na całym świecie. Organizatorzy dziękują wszystkim partnerom*, którzy ich wspierali podczas organizacji wyborów Miss Wheelchair World 2017 oraz przyczynili się do powstania tego niezwykłego kalendarz

Kalendarza, który jest odważny i niebanalny łamie stereotypy, walczy z dyskryminacją, wzbudza zainteresowanie i pokazuje piękno BEZ BARIER. Zdjęcia do kalendarza wykonali Katarzyna Gwizdoń-Ciachorowska (What Katie Shot) oraz Dawid Fuz (13w13). A dochód ze sprzedaży kalendarzy zostanie przeznaczony na działania Fundacji Jedyna Taka.

Kalendarz można nabyć za pośrednictwem portalu allegro:
http://allegro.pl/kalendarz-miss-wheelchair-world-2017-na-2018-i7089660993.html#thumb/4
Koszt kalendarza to 25,00 zł plus koszt wysyłki.

* Partnerzy konkursu:
- Partner Główny: Hotel Raddison Blu Sobieski
- Partner Złoty: Quickie Wheelchairs, SOD - Paweł Janiszewski, Hummel Polska, Lifestyle Designers, KLINIKA UZDROWISKOWA „POD TĘŻNIAMI" im.
JANA PAWŁA II – SPÓŁDZIELNIA USŁUG MEDYCZNYCH, Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o., urbaninfo.tv, Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o.
- Partner Srebrny: Hairmate, Rafcar, Stricker, PRIMAMODA
- Partnerzy Fundacji Jedyna Taka: Quickie Wheelchairs, SOD - Paweł Janiszewski, Czerkawski Odszkodowania Sp. z o.o., Polski HR - A-Trybut S.A. Agencja zatrudnienia osób niepełnosprawnych, Nipplex, GO-CAB Sp. z o.o., superoslony.pl, Elastic Sp. z o. o.

pr, fot. materiały Fundacji Jedyna Taka

Data publikacji: 21.12.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.