Data dodania: 31.01.2018

Ogólnopolski konkurs Mr Disabled

Stowarzyszenie Górnośląski Skarabeusz po raz drugi organizuje ogólnopolski konkurs Mr Disabled – odpowiednik przyznawanej od 15 lat nagrody „Lady D". Ta edycja odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Katowic i europosła Marka Plury. Ideą konkursu jest uhonorowanie mężczyzn z niepełnosprawnością, którzy wykazują wielką determinację w życiu społecznym, zawodowym, sportowym i kulturalnym.

W pierwszej edycji konkursu Mr Disabled 2017 został europoseł Marek Plura, który na prośbę Stowarzyszenia zgodził się przewodniczyć pracom kapituły nagrody Mr Disabled w następnych edycjach. Kandydat do tytułu honorowego Mr Disabled może być zgłoszony do Biura Konkursu do dnia 30 czerwca 2018 roku.

Laureaci Konkursu będą wybierani w następujących kategoriach:
- Kultura i Sztuka - kategoria dla mężczyzn działających w obszarze kultury i sztuki,
- Sport - kategoria dla panów działających w obszarze sportu,
- Życie Społeczne - kategoria dla mężczyzn działających w organizacjach i instytucjach na rzecz osób z niepełnosprawnością lub innych osób, albo przedsięwzięć społecznie użytecznych,
- Życie Zawodowe - kategoria dla mężczyzn pracujących zawodowo, pracujących na rzecz przedsięwzięć społecznie użytecznych.

Uroczysta Gala połączona z wręczeniem dyplomów i statuetek odbędzie się 19 września 2018 r. w Sali Teatralnej Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Wyróżnienie ma zasięg ogólnopolski i jest odpowiednikiem przyznawanej od 15 lat nagrody „Lady D". Kandydatów nominują w głównej mierze środowiska osób z niepełnosprawnością.

Organizatorzy proszą o przysyłanie nominacji Panów, dla których otrzymanie tej prestiżowej nagrody będzie wyrazem ich szacunku i podziękowaniem za ich determinację, dawanie przykładu pokonywania barier, a dla innych osób z niepełnosprawnością - motywacją w chwilach zwątpienia.

Dane teleadresowe konkursu to: Stowarzyszenie „Górnośląski Skarabeusz", 41-600 Świętochłowice, ul. Szpitalna 22/20, tel.: 508 369 575, e-mail: Skarabeusz_OS@onet.eu, www.gornoslaski-skarabeusz.opx.pl.
Na stronie tej znajdują się również regulamin Konkursu i zgoda na uczestnictwo w nim.

Stowarzyszenie Górnośląski Skarabeusz zrzesza grupę wolontariuszy nieobojętnych na los ludzi pokrzywdzonych i potrzebujących pomocy, dla których codzienna egzystencja graniczy z cichym bohaterstwem. Realizując swe cele statutowe działa na rzecz rehabilitacji społecznej, medycznej i zawodowej mieszkańców Górnego Śląska.
Od 2013 roku jest organizatorem Górnośląskiego Balu Charytatywnego.
Stowarzyszenie od pięciu lat wręcza raz w roku „Górnośląskie Złote Serce" oraz „Srebrne Skarabeusze" dla osób prywatnych i firm, dla których charytatywność nie jest pojęciem obcym.

pr

Data publikacji: 31.01.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.