Data dodania: 26.01.2018

Senatorowi Kogutowi przedstawione zarzuty o korupcję

25 stycznia Prokuratura Regionalna w Katowicach wezwała celem przedstawienia zarzutów oraz na przesłuchanie w charakterze podejrzanego senatora Stanisława Koguta.

Pod koniec ubiegłego roku Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało pięć osób podejrzewanych o korupcję, w tym senatora, który uważa że jest to atak na niego, jego rodzinę i fundację.

Senator Kogut jest prezesem Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach, jego syn jest wiceprezesem.

Prokuratura stawia pięciu osobom zarzut przyjmowania łapówek na łączną kwotę 1,2 mln zł, podejmowaniu się przez podejrzanych pośrednictwa w załatwianiu spraw w zamian za korzyści majątkowe. Proceder miał trwać od listopada 2015 r. do grudnia 2016 r.. Podejrzanym może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wprawdzie senator Stanisław Kogut zrzekł się immunitetu i został zawieszony przez Prawo i Sprawiedliwość w prawach członka, ale Senat nie zgodził się na jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie. Wobec senatora można zastosowąć jedynie środki wolnościowe. Pozostałych czterech zatrzymanych, wśród nich syn senatora, zostali aresztowani, wobec piątego również zastosowano środki wolnościowe.

kat
Data publikacji: 26.01.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.