Data dodania: 01.03.2018

21 wystawa i aukcja „Bądźcie z nami"

Wystawa i Aukcja Prac Plastycznych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej zorganizowana – jak co roku – przez Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami" w Krakowie, odbyła się 26 lutego. Już po raz 21. Niemal od początku uczestników i gości wystawy i aukcji podejmuje hotel Novotel City West w Krakowie.

Cecylia Chrząścik, prezes Stowarzyszenia zauważyła, że obserwując doroczne prezentacje na aukcji może z dumą stwierdzić, że ich poziom jest coraz wyższy. – Pieniążki zebrane ze sprzedaży wystawionych obrazów przeznaczymy – jak zawsze – na zakup materiałów plastycznych. Sprawiedliwie i po równo dla wszystkich ośrodków biorących udział w aukcji* - stwierdziła.

Clou wieczoru stanowiła właśnie aukcja poprzedzona jednak występem – oczywiście wspaniałym! – Aloszy Awdiejewa. – Chciałbym podziękować, że mnie zaprosiliście na taką szlachetną imprezę, doceniam to ogromnie – powiedział artysta rozpoczynając występ.

I trzeba przyznać, że jak zwykle z wdziękiem i uśmiechem maestro Awdiejew zaprezentował pełne niewymuszonej radości kabaretowe „kawałki", monologi, dowcipne i zaskakująco pointujące współczesną rzeczywistość. Przeplatał je utworami muzycznymi, piosenkami, akompaniując sobie na gitarze. Spotkanie Aloszy z publicznością to zawsze powiew świeżości i uwolnienie dobrych emocji.

W tak świetnym nastroju dwójka prowadzących, a byli to jak zwykle przyjaciele Stowarzyszenia – Rafał Jędrzejczyk i Leszek Wójcicki, aktorzy Piwnicy pod Baranami – opowiadając różne ciekawostki, kalambury i żarty zadbała o efektywną aukcję.

Jak zawsze dopisała wierna publiczność. Wszystkie wystawione na sprzedaż obrazy zyskały nowych właścicieli, a Stowarzyszenie zyskało ponad 5 tys. zł na zakup materiałów plastycznych dla swoich podopiecznych.

Dobre, szlachetne przedsięwzięcie, przyciąga szlachetnych ludzi, którzy skupieni wokół działań Stowarzyszenia „Bądźcie z nami" potrafią się dzielić. Ich bezinteresowna i mądra pomoc napawa optymizmem, wiarą i nadzieją.

Więcej na www.spn.krakow.pl

Zobacz galerię...
Iwona Kucharska
fot. Ryszard Rzebko

*W wernisażu udział biorą – z Krakowa:
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 6. Im. Jana Pawła II
Zespół Szkół Specjalnych Nr 6
Środowiskowy Dom Samopomocy
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki „Terapia przez Sztukę"
oraz ze Skawiny:
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Poczty Polskiej
Data publikacji: 01.03.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.