Data dodania: 22.03.2018

Niepełnosprawni o zręcznych rękach

W Gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach zorganizowano kolejny Świąteczny Kiermasz Rękodzieła Osób Niepełnosprawnych. Jego tegoroczne hasło to „Święta coraz bliżej”. Wydarzenie promuje twórczość i rękodzieło osób z niepełnosprawnością oraz sprzyja ich integracji społecznej.

W kiermaszu swoje wyroby wystawiali uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, podopieczni organizacji pozarządowych, mieszkańcy domów pomocy społecznej, pracownicy zakładów aktywności zawodowej, uczniowie szkół specjalnych oraz pacjenci podmiotów leczniczych. Zgłosiło się ogółem 68 jednostek wraz z 300 osobami.

Podobnie jak w latach ubiegłych, na stoiskach wśród prezentowanych wyrobów znalazły się stroiki, serwety, witraże, pisanki, zajączki, okolicznościowe kartki świąteczne, ozdobne świece nawiązujące do Świąt Wielkanocnych.

Nie zabrakło jednostek z tak odległych miejsc z terenu województwa śląskiego, czy z miejsc, o którym tak naprawdę mało kto słyszał, jak np.: Warsztat Terapii Zajęciowej w Gilowicach, Warsztat Terapii Zajęciowej w Hutce, Warsztat Terapii Zajęciowej w Ogorzelniku, Dom Pomocy Społecznej ,,Różany Pałac” w Krzyżanowicach, Zakład Aktywności Zawodowej ,,YAVA” w Częstochowie i Ośrodek Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Wychowawczy w Ustroniu.

Kiermasz zorganizował Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach. Przedsięwzięcie to z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Całkowity dochód ze sprzedaży wyrobów rękodzielniczych zostanie przeznaczony na rehabilitację osób niepełnosprawnych.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach Wojewódzkiego Programu Wyrównywania Szans Osób Niepełnosprawnych oraz przeciwdziałania ich wykluczeniu społecznemu na lata 2017-2022.
Zobacz galerię...

Info: niepelnosprawni.slaskie pl, oprac. sza, fot. BP Tomasz Żak

Data publikacji: 22.03.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.