Data dodania: 03.04.2018

Julia Torla na Fashion Week w Mediolanie!

Julia w 2014 roku zdobyła tytuł Mis Polski na wózku, zdobywając również tytuł Miss Publiczności. Jej fotografie spodobały się założycielowi włoskiej agencji modelek Iulia Barton. Fabrizio zaprosił ją oraz Katarzynę Kozioł – Miss Polski na wózku 2015 – do Mediolanu. Po raz pierwszy pojechały obie latem 2016 roku. Na Fashion Week spędziły trzy dni w towarzystwie modelek z całego niemal świata!

W lutym tego roku Julia pojechała tam ponownie. Wróciła z podpisanym kontraktem na dwa lata! W jego ramach np. w czerwcu poleci na pokaz w Rzymie, w dalszym terminie na pokazy w Londynie i w Los Angeles – o ile wygra castingi.

Po wygranym konkursie, jako Miss Polski brała udział w wielu reklamach, m.in. T-mobile, została także ambasadorką integracyjnego biegu Wings for Life Run. Uczestniczący w nim ludzie na wózkach i osoby sprawne zbierają pieniądze na badania nad uszkodzeniami rdzenia kręgowego

Na wózek usiadła w wyniku wypadku samochodowego. Ale już w kilka miesięcy później ostro się uczyła, nadrabiała opóźnienia, by móc przystąpić do matury w normalnym czasie i trybie…

Zaraz potem studia, a ostatnio kurs na nurka, bo - jak mówi - szkoda czasu na zamartwianie się. Odkryła swoją pasję i bardzo poleca nurkowanie wszystkim ciekawym życia, aktywnym osobom z niepełnosprawnościami, lubiącym wodę.

Na co dzień Julia studiuje zaocznie filologię angielską i odbywa staż w Integracji. W stowarzyszeniu zajmuje się tłumaczeniami i pisaniem artykułów. Jest osobą aktywną, pełną empatii i pogody ducha.

Po wypadku zaczęła doceniać więcej rzeczy i prawdziwie cieszyć się z nimi. Nawet tymi zupełnie małymi.

Po ukończeniu studiów chciałaby pracować jako tłumacz i marzy, jak wiele młodych kobiet, o założeniu rodziny, domu z ogrodem, w którym obok dzieci biegałby również pies…

IKa, fot. FB Julii Torli

Data publikacji: 03.04.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.