Data dodania: 11.05.2018

Obchody Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej w Wadowicach

Jak co roku, również i tegorocznie Podopieczni Stowarzyszenia „Dać Szansę” z Wadowic przyłączyli się do obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Dnia 5 maja dzieci i młodzież, członkowie zajęć odbywających się w Świetlicy Integracyjno-Terapeutycznej Szansa w Wadowicach, wyruszyli na ulice miasta, by wspólnie świętować tę niezwykłą okazję.

Znakiem i symbolem integracji z osobami pełnosprawnymi były w tym dniu niebieskie i czerwone balony, które niepełnosprawne osoby rozdawały przechodniom. Żaden z nich nie zatrzymał się obok pochodu obojętnie. Został on przyjęty w sposób pełen zainteresowania oraz okazywania sobie wzajemnego szacunku.

Elementem pochodu była również wizyta w jednej z wadowickich lodziarni. Podopieczni Świetlicy uczcili święto słodkim poczęstunkiem, który zniknął w mgnieniu oka.

Przemarsz był jednym z elementów obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych.

W wadowickim Stowarzyszeniu na co dzień przykłada się wielką uwagę do równego traktowania niepełnosprawnych w pełnosprawnym społeczeństwie, likwiduje się dyskryminację oraz tworzy szanse na lepsze życie dla wszystkich potrzebujących.

Info i fot. Stowarzyszenie „Dać Szansę”

Data publikacji: 11.05.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.