Data dodania: 20.07.2018

Licytuj z gwiazdami dla małych pacjentów onkologicznych!

Dzień na planie filmowym z Magdaleną Różczką, drifting z Karoliną Pilarczyk, ciacho z Tomaszem Ciachorowskim i spotkanie z Mateuszem Damięckim – to tylko niektóre z licytacji Fundacji Spełnionych Marzeń na Allegro Charytatywni na rzecz „Onko-Olimpiady” 2018.

„Wesprzyjmy razem małych sportowców: dzieci w trakcie i po zakończonym leczeniu onkologicznym” – zachęcają przedstawiciele Fundacji Spełnionych Marzeń. Tegoroczna, VII „Onko-Olimpiady” odbędzie się w dniach 23-26 sierpnia w Warszawie.

- Organizowane przez naszą Fundację igrzyska sportowe mają działanie terapeutyczne – pozwalają małym pacjentom powrócić do sprawności po przebytej chorobie nowotworowej, stawić czoła kompleksom, integrować się z rówieśnikami w duchu zabawy i rywalizacji. Zazwyczaj nie myślimy o tym, że proces kuracji nie kończy się w momencie wyjścia ze szpitala. Dopiero tu zaczyna się najtrudniejszy dla dzieci czas po chorobie – powrót do szkoły i rówieśników, ale przede wszystkim włączenie się do życia, często nawet po kilkuletniej przerwie – mówi Tomasz Osuch, założyciel i prezes Fundacji Spełnionych Marzeń. - „Onko-Olimpiada” to ważna inicjatywa także dla rodziców, którzy mogą patrzeć, jak ich pociecha dzielnie radzi sobie w trudnym doświadczeniu choroby nowotworowej, stara się cieszyć życiem. To bardzo budujące dla rodziców, dla których choroba dziecka jest nierzadko daleko bardziej traumatyczna, niż dla samego pacjenta – dodaje.

- Organizacja „Onko-Olimpiady” jest bardzo kosztowna, a nasze środki ograniczone, dlatego bardzo ważne jest każde wsparcie. Dzięki dobrej woli i zaangażowaniu znanych i lubianych aktorów, sportowców i muzyków zorganizowaliśmy licytacje na Allegro Charytatywni – mówi Tomasz Osuch. - Zebrane środki pozwolą nam zorganizować igrzyska na wysokim poziomie oraz zapewnić uczestnikom możliwie najlepszy poziom rywalizacji i zabawy. Serdecznie zachęcam wszystkich do licytowania. Czeka na Państwa wiele naprawdę atrakcyjnych aukcji - zapewnia.

W zakładce Fundacji Spełnionych Marzeń na Allegro Charytatywni można licytować: samochodowe szaleństwa z mistrzynią driftingu Karoliną Pilarczyk, wizytę na planie nowego filmu z udziałem Magdaleny Różdżki, wypad do kawiarni z Tomaszem Ciachorowskim, zwiedzanie Teatru 6. Piętro, czy wycieczkę rowerową z Martą Manowską – to tylko niektóre z dostępnych licytacji.

Tegoroczną edycję „Onko-Olimpiady” patronatem honorowym objęła małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda, rzecznik praw dziecka oraz Polski Komitet Paraolimpijski. W komitecie honorowym zasiedli m.in.: prezes Rady Ministrów, minister zdrowia, wojewoda mazowiecki, rzecznik praw pacjenta, metropolita warszawski, marszałek województwa mazowieckiego oraz prezydent m. st. Warszawy.

„Onko-Olimpiadę 2018” poprowadzą znani i lubiani prezenterzy telewizyjni. Ambasadorką wydarzenia jest  Małgorzata Foremniak.

Areną zmagań małych sportowców będą obiekty sportowe Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W tegorocznych igrzyskach tradycyjnie wezmą udział pacjenci wszystkich ośrodków onkologicznych w Polsce (13 drużyn), jak również pacjenci z zagranicy (6 drużyn) - łącznie blisko 450 osób. Uczestnicy będą rywalizować w dyscyplinach takich jak: lekkoatletyka, pływanie, łucznictwo, badminton, piłka nożna i tenis stołowy. Zwieńczeniem zawodów będą koncerty oraz integracyjny grill, połączony z dyskoteką dla zawodników, rodziców, wolontariuszy oraz organizatorów wydarzenia.

Licytacje na rzecz Onko-Olimpiady na Allegro Charytatywni: https://charytatywni.allegro.pl/listing?charityOrganizationPurposeId=4843

pr

Aktualności, Sport

Data publikacji: 20.07.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.