Data dodania: 30.04.2018

Premierowa edycja Targów REHexpo

Pierwsza edycja Targów Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo zgromadziła w hali Expo Silesia w Sosnowcu prawie 70 wystawców, którzy na swoich stoiskach zaprezentowali specjalistyczny sprzęt i urządzenia do rehabilitacji zarówno dorosłych jak i dzieci. Była to wyjątkowa okazja, aby w jednym miejscu zapoznać się z licznymi rynkowymi nowościami oraz innowacyjnymi technologiami.

Targi, które odbywały się w dniach 20-21 kwietnia, odwiedziło ponad 1300 zwiedzających z całej Polski. Dominowała kadra zarządzająca i inżynierska związana z biomedycyną i robotyką, czyli dziedzinami, które kształtują przyszłość nowoczesnej fizjoterapii.

W trakcie REHexpo nie zabrakło licznych warsztatów, prelekcji, pokazów oraz spotkań branżowych. Między innymi odbyła się, doskonała pod względem merytorycznym Konferencja 15 lat osteopatii w Polsce: „Miejsce osteopatii w leczeniu ostrych stanów bólowych". Zgromadziła ona wybitne grono branżowych autorytetów z Polski, Francji, Belgii i Portugali oraz liczne grono praktyków osteopatii.

Podczas warsztatów i prezentacji interaktywnych Polskiego Towarzystwa Ortotyki i Protetyki Narządów Ruchu poruszone zostały z tematy gorsetowania, projektowania wkładek czy użycia druku 3D w protetyce. Natomiast Centrum Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej przedstawiło swój program dotyczący inżynierii rehabilitacyjnej. Z kolei Uniwersytet Śląski Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach zaprezentował na swoim stoisku prototyp gry rehabilitacyjnej z wykorzystaniem środowiska wirtualnego lub rozszerzonego.

Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska zorganizowało interesujący panel wykładowo-warsztatowy: „Fizjoterapia: wczoraj, dziś, jutro - wyzwania i zadania". Natomiast na stoisku Krajowej Izby Fizjoterapeutów podczas dwóch dni targowych można było uzyskać wszelkie informacje na temat obowiązków wynikających z zapisów ustawy o zawodzie fizjoterapeuty. Wykłady w panelu „Uzdrowisko – miejsce spotkania medycyny fizykalnej i balneologii z rehabilitacją" przeprowadzone były przez wybitnych specjalistów, którzy podzielili się swoją wiedzą i poinformowali zgromadzonych o działaniach jakie podejmują w swoich uzdrowiskach.

Nie zabrakło również wykładów poruszających tematykę dotykającą różnych specjalizacji i gałęzi fizjoterapii, które zorganizowało Polskie Towarzystwo Rehabilitacji oraz Polskie Stowarzyszenie Specjalistów Fizjoterapii.
Wiele firm obecnych na targach miało możliwość zaprezentować swoje rozwiązania w ramach indywidualnych wystąpień. Słuchacze zapoznali się m.in. z osiągnięciami firm: Wavebalance Polska, Moovie Polska, Vigo-Ortho Polska, CryoSpace oraz Biophysio Medical Wellness.

Niezwykle ważne dla zwiedzających pierwszą edycję targów REHxpo była możliwość skorzystania z bezpłatnych badań podczas akcji „Stop Niepełnosprawności z Powodu Cukrzycy". - To badania analizy struktury ciała, badania glukometrem, badamy też ewentualne wady wzroku i inne, mogące wskazać na istnienie lub rozwijanie się jakieś choroby.- powiedziała Liliana Zieleniec z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, sprawującego pieczę nad badaniami.

Natomiast firma KOORDYNACJA Mariusz Strzecha zapraszała na nieodpłatne badania komputerowe diagnostyki stóp i postawy ciała, z których skorzystało kilkadziesiąt osób.

Firmy biorące udział w targach miały możliwość zgłoszenia prezentowanych na stoiskach produktów i usług do konkursu o złoty Medal Expo Silesia. Komisja konkursowa Złotym Medalem uhonorowała firmę Przemysłowy Instytut Motoryzacji za Innowacyjny Napęd Aktywnego Wózka Inwalidzkiego „Hulajkula".

Przyznano również 3 wyróżnienia: firmie Moovie Polska s.c. za zestaw klocków rehabilitacyjnych Moovie, firmie Koordynacja Mariusz Strzecha za Live Kiosk- „wkładki 4D online" oraz Instytutowi Transportu Samochodowego za kompleksowe usługi motoryzacyjne dla osób niepełnosprawnych.
Firmie InBody Poland – Maniac Gym A.B.H Leszczyńscy wręczono wyróżnienie za efektowny sposób prezentacji podczas Targów.

Wśród patronów medialnych premierowej edycji Targów REHexpo znajdował się Magazyn „Nasze Sprawy".
Organizatorzy już zapraszają na II Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo, które odbędą się 15-16 marca 2019 r.

Zobacz galerię...

Tekst i fot. Zespół NS, REHexpo
Data publikacji: 30.04.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.