Data dodania: 17.09.2018

Zaśpiewają dla Katarzyny

Black Pin i formacja KASIA SKIBA I JA wystąpią 28 września w Miejskim Centrum Kultury w Tychach w koncercie charytatywnym dla tyszanki Katarzyny Muchy. Zebrane podczas imprezy pieniądze przeznaczone zostaną na jej kosztowne leczenie oraz dostosowanie jej mieszkania do codziennych potrzeb. Podczas koncertu odbędzie się dodatkowo licytacja przedmiotów uzyskanych od darczyńców.

Katarzyna Mucha od 25 lat choruje na młodzieńcze zapalenie stawów. Choroba cały czas postępuje. Tyszanka oczekuje obecnie na wstawienie endoprotez biodra i kolana. Jak sama mówi: - Leczenie i rehabilitacja oraz dostosowanie przestrzeni w mieszkaniu są dla mnie szansą na w miarę „normalne" życie.

Mieszkańcy Tychów mogą kojarzyć Katarzynę między innymi z prelekcji na temat książek sensorycznych (które sama szyje) w ramach Dni Literatury w 2017 roku. Jej rękodzieło prezentowane było podczas wystawy „Sensorycznie" w tyskiej Mediatece. Mucha brała również udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom".

Partnerami imprezy są: Miejskie Centrum Kultury w Tychach, gabinet rehabilitacji Qualipas, Fundacja Avalon oraz New Art. Sławomir Majocha.

Patronat medialny objęły „Twoje Tychy".

Organizatorzy zapraszają do śledzenia wydarzenia w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/events/268016770489013/

Data publikacji: 17.09.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.