Data dodania: 02.10.2018

Zaproszenie do Akademii Samodzielności w Koninie

Jeżeli jesteś osobą z niepełnosprawnością, jesteś pełnoletni, mieszkasz, pracujesz lub uczysz się w Wielkopolsce i chcesz poprawić swoje umiejętności życiowe, zgłoś się do Akademii Samodzielności w Koninie.

Robert zaczął rozwijać swoją karierę muzyczną - nagrywa teledysk, Dominika podjęła decyzję o kontynuacji nauki, Maciej po prawie trzyletnim pobycie w szpitalach jest samodzielny w czynnościach życiowych i porusza się na wózku bez pomocy asystenta, Mateusz rozpoczyna pracę w spółdzielni socjalnej, jako grafik komputerowy... a Ty, jakie masz marzenia?

Niepełnosprawność nie może być przeszkodą w realizacji marzeń!
Akademia Samodzielności to mieszkania treningowe w Koninie. Przeprowadzasz się tam na 15 tygodni i uczestniczysz w intensywnych treningach samodzielności. Dzięki nim nauczysz się lub udoskonalisz poruszanie się na wózku, nauczysz się gotować i zdrowo odżywiać pod okiem dietetyka. Na zajęciach z kosmetyczką nauczysz się dbać o swój wygląd, a podczas treningów sportowych zadbasz o kondycję. Nauczysz się także zarządzać swoim budżetem oraz orientacji w terenie.

Ponadto wspólnie będziemy realizowali indywidualny plan rozwoju pod okiem zespołu terapeutycznego, w którego skład wchodzą: psycholog, coach oraz inni specjaliści w zależności od potrzeb (logopeda, prawnik, fizjoterapeuta, pracownik socjalny, seksuolog).

Mieszkania są w pełni przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Mieszczą się na konińskiej starówce, Konin, ul. 3 maja 1-3. Cały pobyt jest bezpłatny! Z własnych funduszy będziesz kupować tylko jedzenie i rzeczy osobiste.

Do Akademii Samodzielności zapraszamy wszystkich, którzy mimo niepełnosprawności chcą być samodzielni w życiu!

Rekrutacja do projektu odbywa się w sposób ciągły i trwa do lutego 2021 roku.
Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie https://podajdalej.org.pl/co-robimy/akademia-samodzielnosci/

Kto za tym stoi
Projekt pn. Akademia Samodzielności dla osób z niepełnosprawnością w Wielkopolsce jest realizowany od marca 2018 przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ z Konina w partnerstwie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu.

Zachęcamy do przeczytania relacji z ostatnich kilku tygodni: https://bit.ly/2P51NlU

Dodatkowych informacji udziela:
Iwona Grześkowiak z Fundacji PODAJ DALEJ, kom.: 515 606 508
e-mail: iwona.grzeskowiak@podajdalej.org.pl

Info i fot. Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ

Zobacz galerię...

Data publikacji: 02.10.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.