Data dodania: 08.01.2019

Prezydent Andrzej Duda podpisał projekt ustawy o Narodowej Strategii Onkologicznej

Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek projekt ustawy o Narodowej Strategii Onkologicznej przed przekazaniem go do Sejmu. To bardzo ważny moment w historii polskiej ochrony zdrowia - mówił podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda.

Jak informuje Kancelaria Prezydenta, dokument tworzy ramy prawne umożliwiające stworzenie, a następnie przyjęcie Narodowej Strategii Onkologicznej. Będzie to dokument o charakterze długookresowym, gdzie zostaną wytyczone kierunki rozwoju polskiej onkologii w związku ze znaczącym wzrostem zachorowań i śmiertelności na raka w Polsce.

- To bardzo ważny moment w historii polskiej ochrony zdrowia, ale przede wszystkim w historii czegoś, co możemy w skrócie nazwać polską walką z rakiem - powiedział prezydent podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim.

Zaznaczył, że w 2015 r. zanotowano 160 tys. zachorowań na nowotwory złośliwe. - Jest to liczba ogromna, to drugi pod względem śmiertelności rodzaj choroby - dodał prezydent.

Podkreślił, że "polskim pacjentom potrzebny jest nowy program o kompleksowym spojrzeniu, koordynujący tę dziedzinę ochrony zdrowia, jaką jest walka z chorobami onkologicznymi". (PAP)

Karolina Kropiwiec, Dorota Stelmaszczyk, fot. Maciej Biedrzycki / KPRP

Data publikacji: 08.01.2019 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.