Data dodania: 26.02.2019

M. Dworczyk: oczekiwania środowiska osób niepełnosprawnych będą sukcesywnie spełniane

Szef KPRM Michał Dworczyk zapowiedział 26 lutego, że oczekiwania środowiska osób niepełnosprawnych będą sukcesywnie spełniane.

Dworczyk był pytany w Radiowej Jedynce o zapowiedziany na 23 maja w Warszawie protest niepełnosprawnych. Protest - jak informowały media - to reakcja na konwencję Prawa i Sprawiedliwości z 23 lutego. Jak oceniła liderka zeszłorocznego protestu w Sejmie Iwona Hartwich, w obietnicach PiS, "po raz kolejny nie uwzględniono potrzeb osób niepełnosprawnych".

- PiS - i to nie w związku z protestem, jaki odbywał się jakiś czas temu w Sejmie, tylko w związku z tym, że taki jest program, polityka prospołeczna, socjalna PiS - uruchomiło o wiele większe środki niż te, na jakie środowisko osób niepełnosprawnych mogło liczyć do tej pory - podkreślił Dworczyk. -To oczywiście środki niewystarczające, by zaspokoić słuszne oczekiwania - przyznał.

- Ale jest pewien proces, kalendarz i sukcesywnie - jestem przekonany - również oczekiwania tej ważnej grupy będą spełniane - zapowiedział Dworczyk. - Inwestując w propozycje prorozwojowe de facto napędzamy gospodarkę, a to gospodarka pozwala wypracowywać środki do budżetu, dzięki którym można realizować różne programy już typowo socjalne i społeczne - powiedział.

Na konwencji PiS prezes tej partii Jarosław Kaczyński zapowiedział od 1 lipca wypłatę 500 zł na pierwsze dziecko i od maja br. wypłatę "trzynastki" dla emerytów w wysokości najniższej emerytury – 1100 zł. Ponadto PiS chce znieść podatek PIT dla pracowników do 26. roku życia i co najmniej dwukrotnie podnieść kwotę uzyskania przychodów. Program ten ma kosztować 30-40 mld zł. (PAP)

hgt/ eaw/, fot. Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]
Data publikacji: 26.02.2019 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.