Data dodania: 29.03.2019

Programy realizowane na rzecz osób z niepełnosprawnością nie sa różnicowane ze względu na ich poglądy

Przygotowując różnego rodzaju programy dla niepełnosprawnych, nie dzielimy ich ze względu na poglądy – powiedział 29 marca wiceminister resortu rodziny Krzysztof Michałkiewicz. Dodał, że osoby niepełnosprawne mają różne poglądy i nie powinno się tej grupy wykorzystywać do akcji politycznej.

Michałkiewicz w Polskim Radiu 24 był pytany o zapowiadany na 23 maja protest osób niepełnosprawnych.

- Jestem z tego pokolenia, które działało, pracowało w pierwszej „Solidarności" i tworzyło zręby tej niezależnej, niepodległej Polski, którą w tej chwili mamy. I oczywiście walczyliśmy o aktywność obywatelską, możliwość protestu, wyrażania swoich opinii i ważne jest, żeby osoby niepełnosprawne także z tego prawa korzystały. Natomiast nie ma co ukrywać, że niepełnosprawni (...) mają różne poglądy, wspierają różne partie polityczne i jeżeli ktoś próbuje mówić, że występuje w imieniu wszystkich niepełnosprawnych, to dokonuje pewnego nadużycia – powiedział.

- Jeżeli ktoś chce wszystkich niepełnosprawnych wykorzystać do akcji politycznej, to jest to tym bardziej przykre, z tego względu, że wszyscy niepełnosprawni faktycznie potrzebują naszego zainteresowania, wsparcia, potrzebują, żeby rząd i państwo o nich pamiętało – dodał.

Michałkiewicz ocenił, że "nieprzypadkowo" protest zaplanowano na trzy dni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. - Jeżeli ci, którzy organizują ten protest, chcą go wykorzystać politycznie, to robią duże nadużycie – powiedział. - My, przygotowując różnego rodzaju programy dla niepełnosprawnych, nie dzielimy ich ze względu na poglądy – dodał.

Wiceminister podkreślił, że rząd realizuje wiele programów na rzecz osób z niepełnosprawnością. Wskazał m.in. na kolejną edycję programu dotyczącego tzw. opieki wytchnieniowej. (PAP)

Olga Zakolska, fot. pixabay.com

Data publikacji: 29.03.2019 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.