Już 3 grudnia poznamy „Człowieka bez barier 2019”!

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w Zamku Królewskim w Warszawie, o godz. 15.00. Celem konkursu „Człowiek bez barier” jest promocja osób z niepełnosprawnością, których społeczna aktywność, zaangażowanie i postawa są dla innych przykładem i źródłem motywacji do przełamywania barier w życiu codziennym.

Konkurs jest w tym roku organizowany już po raz 17. Z grona 20 półfinalistów jury wyłoniło „Człowieka bez barier 2019” i czworo równorzędnych wyróżnionych.

3 grudnia w Zamku Królewskim zostaną również wręczone: Nagroda Specjalna oraz dla Osobowości Internetowej i Nagroda Publiczności, przyznane przez Czytelników portalu Niepelnosprawni.pl.

Podczas wydarzenia premierę będzie miała książka „Piotr i Przyjaciele”, czyli zbiór rozmów, anegdot, refleksji i zdjęć osób związanych życiowo, zawodowo, towarzysko i społecznie z Piotrem Pawłowskim, założycielem i wieloletnim prezesem Integracji, którego pierwszą rocznicę śmierci obchodziliśmy w październiku br.

Galę finałową 17. konkursu „Człowiek bez barier” poprowadzi Michał Olszański. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na portalu Niepelnosprawni.pl.

Wyjątkowy plebiscyt

W 16. dotychczasowych edycjach Konkursu nagrodzono 90 osób (36 kobiet i 54 mężczyzn) z różnymi rodzajami niepełnosprawności: po urazach kręgosłupa, z postępującym zanikiem mięśni, bez rąk, z niepełnosprawnością intelektualną, osoby niewidome, głuchoniewidome. Każda z tych osób przełamuje bariery i stereotypy dotyczące niepełnosprawności, pokazując swoją postawą i działaniem, że niepełnosprawność nie musi być ograniczeniem.

W ubiegłym roku tytuł „Człowieka bez barier 2018” otrzymał Przemysław Sobieszczuk, który od urodzenia choruje na rzadką i nieuleczalną genetyczną chorobę skóry – Epidermolysis Bullosa (EB, pęcherzowe oddzielanie się naskórka). Laureat od 2007 r. jest pracownikiem ING Banku, w którym zajmuje się szkoleniem kadr. W Akademii Motyl prowadzi też własne szkolenia motywujące i uczy dzieci, jak postępować w szkole wobec kolegów z niepełnosprawnością. Upowszechnia wiedzę o chorobach rzadkich. Rozwinął także działalność polskiego oddziału Stowarzyszenia Debra. Zaangażował się w walkę o refundację specjalistycznych opatrunków, poprawiających jakość życia chorych na EB.

Info i fot. Integracja, fot. Marta Kuśmierz
Data publikacji: 02.12.2019 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również