Radio dla osób niepełnosprawnych rozpocznie nadawanie w siedmiu miastach

Radio „Bezpieczna Podróż” skierowane do osób z niepełnosprawnościami rozgłośni fundacji Emanio Arcus wkrótce rozpocznie nadawanie w siedmiu polskich miastach – poinformował PAP Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wkrótce w siedmiu polskich miastach: Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Rzeszowie, Toruniu, Częstochowie oraz Tarnowie ruszy radio skierowane do kierowców i osób z niepełnosprawnościami. Radio „Bezpieczna Podróż” nadawane będzie przez rozgłośnię fundacji Emanio Arcus, która działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Jak podkreśliła prezes tej fundacji Małgorzata Trzcińska, uruchomienie radia ma na celu zwrócenie uwagi na to, że niepełnosprawność nabyta najczęściej jest wynikiem wypadków komunikacyjnych. – Chcemy edukować, informować i szerzyć bezpieczne zachowania na drodze – wskazała.

Trzcińska wyjaśniła, że na temat niepełnosprawności usłyszymy w dwóch pasmach – ogólnopolskim i lokalnym. – Ogólnopolskim, bo najważniejsze problemy osób niepełnosprawnych są identyczne wszędzie, a lokalnym, ponieważ radio ma być swoistą platformą, dzięki której lokalne społeczności będą mogły się integrować, pomagać sobie wzajemnie, inicjować lokalne działania na rzecz potrzebujących – zaznaczyła.

W ramówce radia codziennie mają się znaleźć cztery godziny audycji lokalnych, a co dwie godziny przedstawiane będą serwisy informacyjne. – Oczywiście nie ograniczamy się do emisji na falach radiowych. Projekt zakłada, że równocześnie działać będziemy poprzez media społecznościowe oraz portal, na którym oprócz bieżącego programu dostępne będą wszystkie audycje w formie podcastów – wskazała prezes fundacji. Zauważyła, że Emanio Arcus prowadzi również portal bezpiecznapodroz.org.

Zadowolenie z uruchomienia takiej rozgłośni wyraził szef PFRON-u Krzysztof Michałkiewicz. Jego zdaniem „im więcej będziemy mówić o problemach osób niepełnosprawnych, tym łatwiej będzie nam do nich dotrzeć”. To spowoduje – dodał – że będziemy mieli większą szansę pomóc im w życiu codziennym. (PAP)

Dorota Stelmaszczyk, fot. pixabay.com

Data publikacji: 12.12.2019 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również