Tysiąc pakietów z maseczkami i płynami dezynfekcyjnymi trafi do seniorów

Tysiąc „Pakietów seniora” zawierających praktyczne zestawy przydatne w przeciwdziałaniu zakażeniu koronawirusem trafi do starszych mieszkańców Krakowa i Skawiny. Akcję zorganizowały firmy z programu „Ciepło dla Krakowa” we współpracy z lokalnymi klubami seniorów.

Inicjatywa pod hasłem „Bądźmy bezpieczni i pełni ciepłych myśli” rozpoczęła się podczas przypadającego 20 listopada Ogólnopolskiego Dnia Seniora i potrwa przez kilka najbliższych tygodni. Jej organizatorami są krakowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła, elektrownia CEZ Skawina oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (MPEC) w Krakowie we współpracy z Centrami Aktywności Seniorów w Krakowie i Stowarzyszeniem Klubu Seniora „Seniorek” w Skawinie.

W „Pakietach seniora” znajdują się m.in. maseczki z oddychającego materiału z filtrem wymiennym o wysokim stopniu filtracji, płyny dezynfekcyjne oraz magnes na lodówkę z zaleceniami obowiązującymi w czasie pandemii i najważniejszymi informacjami kontaktowymi przydatnymi w obecnym czasie. Każdy pakiet zostanie poddany ozonowaniu przed dostarczeniem go do seniorów.

Jak podkreśliła Anna Okońska-Walkowicz, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. polityki senioralnej, dzięki inicjatywie partnerów programu „Ciepło dla Krakowa” tysiąc „Pakietów seniora” trafi do osób starszych.

– Rozpoczęcie kolejnej inicjatywy, skierowanej do seniorów, jest cenną odpowiedzią na obecne potrzeby – wskazała.

Koordynatorem akcji są Centra Aktywności Seniora przy Urzędzie Miasta Krakowa oraz Skawińskie Stowarzyszenie Klubu Seniora „Seniorek”. Projekt wspiera Fundacja Kształcenia Wypoczynku i Rekreacji w Krakowie, która powstała z inicjatywy ZHP Chorągiew Krakowska. (PAP)

Rafał Grzyb, fot. pixabay.com

Data publikacji: 23.11.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również