Data dodania: 02.04.2017

Ptasia filharmonia - warsztaty dźwiękowe dla dorosłych

Czy każda kaczka kwacze, a każdy łabędź jest niemy? Czy każdy bąk bzyczy? Co piszczy, a co terkocze? Co śpiewa wierszem „ryba, ryba, rak, rak, rak"? Zamknijcie oczy, otwórzcie uszy i przenieście się w świat dźwięków, głosów i ptasich śpiewów. Usłyszcie park wilanowski!

Dźwięki w świecie zwierząt mają bardzo duże znaczenie. Przede wszystkim służą komunikacji, alarmowaniu o zagrożeniach, a także dobieraniu się w pary w okresie godowym. Czy potrafimy rozpoznać mowę zwierząt i zrozumieć, jaką informację sobie przekazują? Zapraszamy na warsztaty, podczas których poznamy dźwięki przyrody. Szczególnie dokładnie wsłuchamy się w odgłosy ptaków mieszkających w parku wilanowskim.

Warsztaty będą dostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Podczas spotkań będziemy wykorzystywać pomoce dotykowe (m.in. plany tyflograficzne, pióra) i dźwiękowe (m.in. głosy ptaków).

ODBIORCY: dorośli i młodzież
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie | park wilanowski
TERMIN: 9 kwietnia, godz. 9.30–11.00

REZERWACJA: mwalewska[at]muzeum-wilanow.pl
WSTĘP: 10 zł
Bilety do kupienia:
· stacjonarnie w kasie muzeum
· online: www.bilety.wilanow-palac.pl

KONTAKT:
Marta Walewska
e-mail: mwalewska[at]muzeum-wilanow.pl
tel./SMS: 785 905 735

WWW: http://wilanow-palac.pl/ptasia_filharmonia_warsztaty_dzwiekowe_dla_doroslych_8_kwietnia.html
FB: https://www.facebook.com/events/610017872542423/?fref=ts

pr

Data publikacji: 02.04.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.