Data dodania: 01.06.2017

XIII Prezentacje Warsztatów Terapii Zajęciowej już wkrótce!

• Data rozpoczęcia: 7 czerwca. od godz.10.00
• Miejsce: Łazy k. Zawiercia, plac przy fontannie

Prezentacje to impreza cykliczna o charakterze integracyjnym, której głównym celem jest aktywizacja artystyczna osób niepełnosprawnych oraz promocja ich twórczości poprzez występy sceniczne i wystawy wyrobów rękodzielniczych. Do udziału w występach artystycznych tegorocznych XII Prezentacji zakwalifikowały się warsztaty terapii zajęciowej i domy pomocy społecznej z Będzina, Częstochowy, Drzewicy, Gliwic, Kluczy, Lublińca, Łaz, Olkusza, Poraja i Zawiercia.
Na XII Prezentacje przyjadą również uczestnicy placówek z Dąbrowy Górniczej, Katowic i Wojsławic, by obejrzeć występy swoich kolegów i koleżanek. Przewidziany jest udział około 250 osób niepełnosprawnych i 50 opiekunów. Organizatorzy liczą również na przybycie przedstawicieli władz samorządowych, społeczności lokalnej i osób zainteresowanych działalnością warsztatów.
Organizatorzy, oprócz prezentacji twórczości artystów z niepełnosprawnością oferują wiele dodatkowych atrakcji: udział w warsztatach plastycznych z foamiranu, obejrzenie ekspozycji w Izbie tradycji w Łazach, zwiedzanie Parku Miniatur w Ogrodzieńcu, możliwość wstępu do Parku Wodnego „Jura", zwiedzanie ruin zamku w Ogrodzieńcu oraz grodu na górze Birów, Na zakończenie wspólną zabawę zapewni koncert wokalisty z Poręby Karola Hadrycha z zespołem.
Tegoroczne Prezentacje dofinansowane są ze środków Starostwa Powiatowego w Zawierciu, patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Łaz Maciej Kaczyński. Wsparciem medialnym objęli je: TVP Katowice, magazyn „Nasze „Sprawy", „Dziennik Zachodni", nasze miasto pl, „Echa Łaz" oraz Polskie Radio Katowice.
Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Miejski Ośrodek Kultury w Łazach, ciepły posiłek zapewnia firma Virtu, bezpłatne korzystanie z obiektów zapewniają Park Ogrodzieniec, Zamek Ogrodzieniec, Park wodny Jura w Łazach, Biblioteka Publiczna w Łazach.
Wsparcia finansowego i rzeczowego udzielili: Fundacja Przyjaciółka, Urząd Miasta w Ogrodzieńcu, Studio kwiatowe „Akant" oraz uczestnicy, opiekunowie i kadra Warsztatu Terapii Zajęciowej w Łazach.
sza
Data publikacji: 01.06.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.