Data dodania: 06.07.2017

Warsztaty Conradoteka dla wszystkich

Fundacja Kultury bez Barier zaprasza na warsztaty dramowo-teatralne i warsztaty fotograficzne inspirowane twórczością Josepha Conrada.

Oba cykle będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością, oba będą prowadzone przez profesjonalnych trenerów (aktorka i edukatorka sceniczna, zawodowa fotografka). W obu może wziąć udział każdy chętny, ale liczba miejsc jest ograniczona (max. 20 osób w grupie).

Możliwości są dwie – teatr albo fotografia. Teatr raczej dla osób z niepełnosprawnością wzroku, fotografia przede wszystkim dla osób z niepełnosprawnością słuchu. To wstępne założenia, bo tak naprawdę spróbować może każdy, kto jest ciekawy siebie na scenie albo siebie z aparatem fotograficznym w ręku. Na pewno trzeba być gotowym na dobrą zabawę, profesjonalną naukę i nowe wyzwania... I jeszcze – trzeba być konsekwentnym.

Warsztaty fotograficzne będą prowadzone w Polskim Języku Migowym, istnieje możliwość tłumaczenia na język polski foniczny. Warsztaty dramowo-teatralne będą prowadzone w języku polskim fonicznym.

Celem warsztatu dramowo-teatralnego jest stworzenie miniatury scenicznej, która zostanie wystawiona premierowo jesienią tego roku, w czasie Festiwalu Kultury bez Barier.

Grupa fotograficzna będzie miała za zadanie przygotować wizualizacje, które staną się częścią scenografii wykorzystanej w trakcie premiery. Zdjęcia zostaną też pokazane na specjalnej wystawie powarsztatowej.

Spotkania grupy teatralnej rozpoczną się na początku sierpnia i będą odbywały się raz w tygodniu, aż do wrześniowej / październikowej premiery. Warsztaty fotograficzne ruszą w drugiej połowie sierpnia i zakończą się pod koniec września.

Warsztaty zostaną zorganizowane w ramach projektu „Conradoteka dla wszystkich", który jest dofinansowany ze środków MKiDN w ramach programu Conrad 2017.

Zgłoszenia można składać do 20 lipca, przyjmuj je:
Anna Żórawska, ania@kulturabezbarier.org, tel./ SMS: 512 396 475

Info: Fundacja Kultury bez Barier, oprac sza

Data publikacji: 06.07.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.