Data dodania: 03.07.2017

Filmoterapia i dokument, czyli... dwa w jednym

Nietuzinkowe i niebanalne pomysły na twórcze, pełne pasji życie mają podopieczni łódzkiej fundacji „Krwinka", która powstała z inicjatywy rodziców dzieci cierpiących na choroby nowotworowe, pomaga dzieciom ich rodzicom oraz klinikom, w których są leczone w całym kraju.

Na turnusie rehabilitacyjno-wypoczynkowym w formie filmoterapii uczestnicy rejestrują na taśmie filmowej swoje wersje oraz interpretacje wybranych opowieści. W roku 2016 zrealizowali swoją wersję Czerwonego Kapturka, rok wcześniej western „Bolek, Lolek i Tola na Dzikim Zachodzie jako obrońcy prawa".

Na tegorocznym wakacyjnym turnusie zarejestrują swoją interpretację „Alicji w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla przy pomocy dr Małgorzaty Jakubowskiej z Katedry Mediów i Kultury Audiowizualnej Uniwersytetu Łódzkiego i prof. Roberta Glińskiego z Łódzkiej Szkoły Filmowej, który jednocześnie będzie realizował film dokumentalny przedstawiający pracę dzieci na planie.

Dzieci nie tylko przygotują autorski scenariusz, ale także własną scenografię i kostiumy a przede wszystkim staną za kamerą. Tak kreatywny wypoczynek pozwoli im zgromadzić energię na wiele miesięcy dalszej szpitalnej batalii o swoje zdrowie.

Poza tą twórczą stroną wakacyjnego turnusu będą uczestniczyć w dogoterapii, zajęciach plastycznych, psychoterapeutycznych, grach i zabawach. Pojadą z rodzicami do Centrum Nauki Kopernik, zwiedzą okolice, „zaliczą" przejażdżkę zabytkowymi samochodami i kolejką wąskotorową.

Atrakcji rzeczywiście dużo, by nagromadzone siły pomogły w powrocie do szpitalnego porządku.
sza
Data publikacji: 03.07.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.