Data dodania: 09.08.2017

Wilanów zapachem pisany

Jak pachnie Wilanów? Jaki zapach miały staropolskie wonności? Dowiedzcie się tego podczas warsztatów zapachowych w królewskich ogrodach! Obudzimy emocje, przywołamy wspomnienia, powrócimy do świata, który już przeminął. A to wszystko dzięki zapachowi!

Gdyby zapytać króla Jana III o jego ulubione rośliny, to bardzo możliwe, że wskazałby na drzewka cytrusowe. Nic w tym dziwnego! Nie dość, że dojrzewają na nich aromatyczne owoce, to jeszcze obsypane są wonnymi kwiatami. Jakie tajemnice kryją się w gąszczu cytrusowych liści? Jak zamknąć ich zapach w butelce? Tego dowiemy się podczas warsztatów. A gdy poznamy inne wonne kwiecie, to nie pozostanie nam nic innego, jak sięgnąć po dawne przepisy. Inspirując się nimi, wykonamy „pomatę wonną ku mazaniu", której nie powstydziłby się sam król!

Warsztaty są dostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Podczas zajęć wykorzystane będą pomoce dotykowe działające na zmysł węchu oraz będą opisywane elementy wizualne.

odbiorcy: dorośli i młodzież
miejsce: Muzeum Pałacu króla Jana iii w Wilanowie | ogród | zbiórka przy kasie
termin: 19 sierpnia, godz. 10.00–12.00

rezerwacja obowiązkowa: mwalewska[at]muzeum-wilanow.pl
wstęp: bezpłatny | zajęcia realizowane w ramach programu kultura dostępna

kontakt:
marta walewska
e-mail: mwalewska[at]muzeum-wilanow.pl
tel./sms: 785 905 735

www:

http://wilanow-palac.pl/kultura_dostepna_wilanow_zapachem_pisany_warsztaty_z_audiodiodeksrypcja.html

pr, fot. Julia Dobrzańska

Data publikacji: 09.08.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.