Data dodania: 29.09.2017

XV Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty Artystyczne w Łazach

Podopieczni Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych "Miłosierdzie" w Kaliszu z Warsztatów Terapii Zajęciowej z: Doruchowa, Kuźnicy Grabowskiej, Pisarzowic i Ostrzeszowa mieli okazję uczestniczyć w dniach 13-15 września. w XV Ogólnopolskich Integracyjnych Warsztatach Artystycznych w Łazach k. Koszalina.

Odbyły się one pod hasłem „Daj tyle ile możesz, weź tyle ile potrzebujesz...", a zorganizowane zostały przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Koszalinie. W zacisznej nadmorskiej miejscowości spotkali się podopieczni WTZ, DPS, ŚDS, OREW, SOSW oraz członkowie stowarzyszeń z całej Polski. Na szczególne uznanie zasługuje organizacja przedsięwzięcia pod kątem bytowym i organizacyjnym.

W tym roku dla przybyłych do Łaz został przygotowany szeroki wachlarz zajęć: warsztaty fotograficzne, teatralne, muzyczne, malarskie techniką olejną, wizażu i fryzjerstwa, relaksacyjne, wikliniarskie, linorytu, kolażu, string-art, rękodzieła, filmowe, florystyczne,. tworzenie biżuterii z guzików, drugie życie koszulki, transfer na materiale, a także list w butelce oraz warsztaty udzielania pierwszej pomocy, Uczestnicy mieli okazję nauczyć się czegoś nowego, każdy mógł wybrać coś najbardziej interesującego dla siebie.

Duża atrakcją warsztatów okazał się wieczór integracyjny pt."Moda z odzysku", który zakończył się pokazem mody i wyróżnieniem dla naszych uczestników orazj dyskoteka, na której wszystkim dopisywały dobre humory, a zabawa nie miała końca.

Istotnym elementem warsztatów była także integracja uczestników. Pikniki na świeżym powietrzu, spacery brzegiem morza, a także wspólna praca na warsztatach przyczyniły się do powstania nowych znajomości i przyjaźni.

Moc wrażeń i atrakcji, nowe znajomości oraz możliwość doskonalenia i poszerzania umiejętności sprawiły, że XV Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty Artystyczne w Łazach podobały się wszystkim uczestnikom, a jednocześnie każdy chciałby tam wrócić za rok, by móc dalej się kształcić i integrować.

Zobacz galerię...
Tekst i fot: Uczestnicy z Fundacji „Miłosierdzie""
Data publikacji: 29.09.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.