Data dodania: 11.10.2017

Uczestnicy WTZ Ostrzeszów w Gołuchowie

W dniu 3 października uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ostrzeszowie, działającego przy Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" w Kaliszu, wybrali się na wycieczkę do Gołuchowa.

Wyprawę rozpoczęto od spaceru po pięknym parku. Następnie udali się do Zamku Książąt Czartoryskich – dawnej rezydencji Jana Działyńskiego i jego żony Izabelli z Czartoryskich. Podziwiali w nim wspaniałe zbiory dzieł sztuki. W bogato urządzonych wnętrzach obiektu mogli zobaczyć m.in. wazy greckie mające ponad 2500 lat, wspaniałe gobeliny, portrety, rzeźby, meble.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie mieszczącego się na terenie zamkowo-parkowym Muzeum Leśnictwa. Tutaj uczestnicy zapoznali się z wystawami dotyczącymi związków lasu z kulturą i sztuką . Uwagę przyciągały makiety dawnego przemysłu leśnego oraz dzieła sztuki wykonane z darów lasu.

Po lekcji historii przyszedł też czas na nowoczesność - spacer w coraz piękniejszym i pełnym walorów edukacyjnych kompleksie Górecznik oraz pyszna kawa i deser w jego nowo wyremontowanej karczmie.

Mimo , że warunki atmosferyczne nie nastrajały zbyt optymistycznie, nic nie mogło pokrzyżować planów związanych z atrakcjami tego dnia. Kadrę WTZ cieszą sytuacje kiedy można prowadzić zajęcia w terenie, ponieważ bezpośrednie doświadczanie otaczającego świata, nawet tego najbliższego, jest najlepszą formą rehabilitacji podopiecznych.

Tekst i fot: Agnieszka Kempa (Fundacja „Miłosierdzie")

Data publikacji: 11.10.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.