Data dodania: 15.11.2017

Wyprawa w świat przyrody i historii

10 listopada grupa 25. podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy z ulicy Gliwickiej w Katowicach pojechała pod opieką Barbary Ścibisz z Pracowni Profilaktyki i Współpracy ze Środowiskiem w Pałacu Młodzieży w Katowicach do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, aby zwiedzić wystawę p.n. Przyroda Górnego Śląska.

Mieli tam okazję poszerzyć swoją wiedzę o przyrodniczych walorach tego regionu, bo ekspozycja jest przygotowana w ten sposób, że przechodzi się najpierw przez las, potem przez moczary, pola i łąki. W gablotach można oglądać zwierzęta, posłuchać ich głosów, dotknąć sierści i poszukać różnic i podobieństw między różnymi ich gatunkami. Uczestnicy odświeżali swoją wiedzę z wizyt w Nadleśnictwie Katowice i w Chorzowskim Ogrodzie Zoologicznym.

- Wielu z nich pamiętało mnóstwo informacji i bardzo się cieszyli mogąc popisać się wiedzą przed przewodnikami, którzy w bardzo ciekawy sposób opowiadali o wystawie.- powiedziała Barbara Ścibisz.

Dodatkowo grupa zwiedziła jeszcze wystawę o Górnym Śląsku, na której oglądali wystrój śląskich mieszkań w przeszłości - kuchni, pokojów, a na koniec wszyscy przebrali się w stroje śląskie i odbyła się specjalna sesja fotograficzna. Wyprawa była pełna wrażeń i na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.

Muzeum jest przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością, nie było więc problemów z poruszaniem się, a przewodnicy byli przesympatyczni i doskonale znaleźli kontakt z grupą, co zapewne zaowocuje kolejnymi lekcjami muzealnymi.
Tekst i fot. Ewa Maj
Data publikacji: 15.11.2017 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.