Data dodania: 27.02.2018

Akcja pt. Miej Obraz Osoby Niewidomej rozpoczęta

Pierwsze spotkania w przedszkolach realizowane w ramach akcji MOON (Miej Obraz Osoby Niewidomej) już za nami! Łukasz Baruch (pomysłodawca akcji, prezes Fundacji „Wygrajmy Razem") wraz z Anną Gorgoń i Karoliną Żelichowską odwiedził w ubiegłym tygodniu przedszkola numer 12 i 4 w Dąbrowie Górniczej.

Pierwszej wizycie towarzyszył lekki stres i oczekiwanie jak dzieci przyjmą gości. Okazało się jednak, że przedszkolaki są wspaniałymi słuchaczami i chętnie włączają się w zaproponowane przez Łukasza Barucha działania. Dzieci mogły doświadczyć podczas spotkań jak to jest, kiedy się nie widzi. Świetnie sprawdzały się w roli przewodnika osoby nipf, fot. Anna Gogońewidomej i doskonale radziły sobie z białą laską. Dowiedziały się też od Karoliny Żelichowskiej jak powstało pismo punktowe. Mogły dotknąć tyflografik (wypukłe, namacalne obrazki) zwierząt i roślin.

Prawdziwym przebojem okazały się jednak gadżety ułatwiające niewidomym życie codzienne. Trzeba dodać, że pierwsze spotkania w przedszkolach odbywają się pod hasłem „Poznajmy się". Ogromnym zaangażowaniem podczas wizyty wykazała się dyrekcja obu placówek (Halina Radziej, Aneta Doroz) jak również nauczycielki w poszczególnych grupach.

Przed organizatorami wizyty w kolejnych placówkach. Już teraz można jednak śmiało zaryzykować stwierdzenie, że akcja MOON jest sukcesem ze względu na swoją wartość edukacyjną i rozbudzanie wrażliwości w najmłodszym pokoleniu dąbrowian. Wciąż powstają nowe pomysły i chęć uczestnictwa w przedsięwzięciu deklarują coraz więcej przedszkoli.

Zobacz galerię...

pr, fot Anna Gorgoń
Data publikacji: 27.02.2018 r.


Projekt pn. Opracowywanie i wydawanie czasopisma i portalu „Nowe Nasze Sprawy” – Magazyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych, realizowany w okresie 01.04.2017 r.-31.12.2017 r. jest współfinansowany ze środków PFRON.